SOR w Legnicy. Ratownicy apelują o solidarność. Rzecznik: szpital będzie działał normalnie

Autor: KM • Źródło: Facebook/Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych, Rynek Zdrowia09 lipca 2021 14:42

Rzecznik legnickiego szpitala zapewnił, że tamtejszy SOR nie zawiesi działalności, a pacjenci otrzymają odpowiednią opiekę. Chodzi o zapowiadany na pierwszy tydzień sierpnia protest ratowników

Legniccy ratownicy "nie dają dyspozycji" na 1-8 sierpnia. Fot. Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych/Facebook
  • SOR szpitala w Legnicy będzie działał w pierwszym tygodniu sierpnia "we właściwym wymiarze" - uspokaja rzecznik placówki Tomasz Kozieł
  • Odniósł się do zapowiadanego na pierwszy tydzień sierpnia protestu  ratowników medycznych
  • W piątek 9 lipca ratownicy podtrzymali:  informację o proteście w pierwszym tygodniu sierpnia

Jak poinformował rzecznik prasowy legnickiego szpitala Tomasz Kozieł, funkcjonowanie oddziału ratunkowego przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy nie będzie zagrożone.

Odniósł się tym samym do zapowiadanego przez ratowników, pracujących na tutejszym SOR-ze, protestu, który ma się odbyć w pierwszym tygodniu sierpnia. 

Dyrekcja legnickiego szpitala zapewnia, że nie ma jakiegokolwiek ryzyka ograniczenia świadczeń dla pacjentów. Dyżury będą pełnione przez pracowników we właściwym wymiarze, adekwatnym do zakresu działalności oddziału oraz potrzeb pacjentów - zapewnia Kozieł.

Wcześniej pisaliśmy: Zamkną SOR na tydzień. Powód? Protest ratowników medycznych

Jak dodaje wprowadzane obecnie "zmiany organizacyjne" mają na celu "polepszenie sprawności oraz poprawę warunków leczenia". 

Jesteśmy otwarci na sugestie dotyczące jakichkolwiek modyfikacji, które sprawią by to miejsce było przyjazne dla pacjentów ale również dla zatrudnionych tam osób. Oczywistym jest również, że na satysfakcję z wykonywanych zadań wpływ ma wynagrodzenie. Podniesione w artykule dysproporcje pomiędzy grupami zawodowymi pielęgniarek i ratowników są jednakowoż wielokrotnie mniejsze - podsumował rzecznik.

Ratownicy nie ustają w walce. Podtrzymują informację o proteście

Przypomnijmy: ratownicy ze szpitala w Legnicy zapowiedzieli w czwartek za pośrednictwem facebookowego profilu Komitetu Protestacyjnego Ratowników Medycznych, że "nie dają dyspozycji" na dni między 1 a 8 sierpnia.

Chcą protestować w ramach ogólnopolskiego protestu ratowników, piszą również o "wewnętrznych problemach" szpitala i "kominie płacowym" rzędu 10 zł między ratownikami a pielęgniarkami.

Czytaj więcej: Zamkną SOR na tydzień. Powód? Protest ratowników medycznych

W piątek 9 lipca Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych wystosował za pośrednictwem mediów społecznościowych "gorącą prośbę o solidarność z koleżankami i kolegami" z Legnicy. Zacytowano też wpis ratownika z tamtejszego SOR-u.

- Walczymy o lepsze stawki, o zrównanie płacy z pielęgniarkami pracującymi w SOR, o niewprowadzanie bezsensownych procedur, które utrudniają i pogarszają jakość pracy. (...) Oddziałowa grozi zatrudnieniem innych ratowników. Proszę o zachowanie neutralności zawodowej i nie podejmowanie jakiegokolwiek stosunku pracy w SOR WSS w Legnicy ponieważ walczymy o lepsze jutro.

Czytaj również: Petycja ws. szpitala wojewódzkiego. "To największy kryzys zdrowotny". Zamknięto tu cztery oddziały

SOR w Warszawie w tarapatach. Ratownicy nie podpisali umów. Braki kadrowe wypełniają pielęgniarki

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum