SLD złożył projekt nowelizacji ustawy refundacyjnej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 stycznia 2012 13:55

Klub SLD złożył w czwartek (5 stycznia) w Sejmie projekt noweli ustawy refundacyjnej, w którym chce m.in. wykreślenia zapisów o karach dla lekarzy za błędne wypisanie recepty. Sojusz zaapelował też o poparcie swych propozycji do ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza.

Szef SLD Leszek Miller mówił na konferencji prasowej, że projekt Sojuszu zakłada dwie zmiany w ustawie refundacyjnej.

- Pierwsza dotyczy art. 48 ustawy i wykreślenia ustępów 8 i 9, dzięki czemu zdejmujemy sankcje, które mogą spotkać lekarzy za wystawianie recepty. Po drugie - wprowadzamy przepis, iż każdy chory, który w ciągu miesiąca zakupi lekarstwo powyżej kwoty 5 proc. płacy minimalnej, następne lekarstwo będzie mógł uzyskać w postaci ryczałtu w kwocie 3,20 zł - zaznaczył Miller.

Szef Sojuszu zwrócił się też z apelem do Arłukowicza o poparcie projektu SLD.

- Oczekujemy, że pan tę inicjatywę poprze. Jeżeli nie, to niech pan zgłosi własną, ale idącą w tym duchu. Jeżeli będzie szła w kierunku naszego myślenia, to będziemy głosować za nią (...). Musi być pan aktywny, a jeżeli pan nie będzie aktywny, to przyłączymy się do wniosku (PiS) o wotum nieufności. Nie może pozostawać na stanowisku ministra zdrowia człowiek, którego główną zaletą jest bierność - twierdził Miller.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum