×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

SLD: służba zdrowia wśród największych porażek rządu w 2013 r.

Autor: PAP/Rynek Zdrowia30 grudnia 2013 14:45

Dwa miliony polskich rodzin, które wpadły w ubóstwo, problemy w służbie zdrowia i korupcja - to według szefa SLD Leszka Millera największe porażki rządu w 2013 roku. Za sukces gabinetu PO-PSL uznał z kolei skuteczne negocjacje w sprawie nowego budżetu UE.

SLD: służba zdrowia wśród największych porażek rządu w 2013 r.
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Najwięcej zmartwień i zgryzot polskim rodzinom przysporzyła (w 2013 roku) przede wszystkim ochrona zdrowia. Mijający rok zaczął się problemami w ochronie zdrowia i kończy się tymi problemami. Niestety rządowi ani ministrowi zdrowia nie udało się przezwyciężyć licznych kłopotów - powiedział Miller w poniedziałek (30 grudnia) na konferencji prasowej w Sejmie.

Szef SLD przywołał dane z raportu ONZ, według którego Polska znajduje się na 87. miejscu - jeśli chodzi o opiekę nad ludźmi starszymi. - To jest sytuacja tragiczna - podkreślił.

Jak wskazał, kolejną porażką rządu w 2013 roku są rosnące dysproporcje w położeniu polskich rodzin. - Dwa miliony polskich rodzin obsunęło się w strefę ubóstwa - zaznaczył Miller. - Trzecia kwestia, to rosnące dysproporcje wśród regionów - wskazał.

Zdaniem Millera wielką porażką rządu w 2013 roku były też zjawiska korupcyjne, m.in. afera z przetargami informatycznymi.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze