SLD pracuje nad księgą potrzeb pacjenta

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 października 2010 19:08

Tworzona przez SLD księga potrzeb polskiego pacjenta ma być gotowa w pierwszych dniach listopada - zapowiedziała w poniedziałek (4 października) posłanka Elżbieta Streker-Dembińska.

SLD pracuje nad księgą potrzeb pacjenta

Streker-Dembińska, wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji Zdrowia zapowiedziała, że w październiku ma w planie wizyty w kilkunastu miejscowościach w kraju. W każdym z tych miejsc pojawią się tablice, na których pacjenci będą mogli umieszczać swoje opinie i postulaty dotyczące opieki medycznej.

Na ich podstawie, przy współpracy z ekspertami, powstanie księga potrzeb pacjenta, która ma trafić do szefowej resortu zdrowia Ewy Kopacz.

Jak podkreśliła Streker-Dembińska, dokument będzie także służył parlamentarzystom Sojuszu podczas prac nad ustawami zdrowotnymi.

Posłanka, która w poniedziałek zbierała w Szczecinie przed szpitalem dziecięcym opinie pacjentów, przyznała, że wpisy do księgi „to akcja, z którą Sojusz idzie w ramach wyborów samorządowych, bo to również samorząd ma wpływ na funkcjonowanie placówek ochrony zdrowia na swoim terenie".

Kandydat SLD na prezydenta Szczecina, Jędrzej Wijas, wpisał na tablicy swoje dwa postulaty: zmniejszenia kolejek do lekarzy rodzinnych oraz równy dostęp do informacji o leczeniu dziecka dla obojga rodziców.

Swoje wpisy umieszczali także szczecinianie. Na tablicy znalazły się m.in. informacje o trudnościach w uzyskaniu skierowania do specjalistów oraz długich terminach oczekiwania na konsultacje.

Jak zapowiedziała minister zdrowia Ewa Kopacz, do końca października w Sejmie ma zostać złożony pakiet projektów 12 ustaw zdrowotnych, m.in. projekt ustawy o działalności leczniczej.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum