SLD i TR chcą dalszych prac nad tzw. pakietem kolejkowym

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 czerwca 2014 20:18

Według Piotra Chmielowskiego (SLD), kolejki do specjalistów są obecnie generowane tym, że nie kontraktuje się odpowiednich świadczeń w odniesieniu do potrzeb.

Jak mówił, wycena świadczeń realizowana przez NFZ jest "z sufitu". Wyraził też nadzieję, że będzie ona bardziej przejrzysta po przesunięciu jej do Agencji Oceny Technologii Medycznych - jak proponuje MZ. - Zakładam, że Agencja będzie wyceniała świadczenia w sposób prawidłowy - dodał.

- SLD na tym etapie prac nad tym pakietem oczywiście popiera w pełni rozwiązania, ale będziemy wnikliwie analizować zapisy na komisji - poinformował Chmielowski w imieniu klubu. - Jesteśmy bardzo zadowoleni, że minister po trzech latach wziął się do roboty - stwierdził. 

Łukasz Krupa (Twój Ruch) zaznaczył, że "na pierwszy rzut oka projekty wyglądają zadowalająco", jednak - jak mówił - zawierają nieścisłości. Wyraził przekonanie, że trzeba na komisji rozpatrzyć wszystkie uwagi zgłaszane przez środowiska m.in. lekarzy i pielęgniarek podczas konsultacji i zastanowić się, które są zasadne.


Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum