×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

SLD: czerwona kartka dla ministra; "Bartek, wylatujesz"

Autor: PAP/Rynek Zdrowia23 stycznia 2014 16:31

Minister Bartosz Arłukowicz wziął na siebie ciężar, którego nie umie udźwignąć; on i rząd PO-PSL doprowadzili służbę zdrowia do katastrofalnego stanu - ocenił w Sejmie poseł SLD Marek Balt. Zapowiedział, że Sojusz opowie się za odwołaniem Arłukowicza.

SLD: czerwona kartka dla ministra; "Bartek, wylatujesz"
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Żal mi pana jako człowieka, na pewno panu przykro słuchać tylu przykrych słów o swoich nieudanych projektach i działaniach. Jednak na skutek swoich wybujałych ambicji politycznych wziął pan na siebie ciężar, którego nie jest pan w stanie udźwignąć - powiedział Balt w czwartkowej (23 stycznia) debacie nad wnioskiem o odwołanie Arłukowicza z funkcji ministra zdrowia.

- Sam pan sobie narobił nieprzyjemności, a nam wszystkim problem, katastrofalną sytuację w służbie zdrowia - mówił Balt. Przekonywał, że minister "czego tylko się dotknie, to nie tylko nie naprawi, ale jeszcze popsuje".

- Zastanawiam się jak pan, lekarz - ktoś taki kto ma empatię wpisaną w zawód - jest w rządzie PO-PSL, który zapisuje najczarniejszą kartę w historii służby zdrowia. Jak widać, to możliwe. Musimy to przyjąć do wiadomości, ale nie musimy się z tym zgadzać. I SLD się nie zgadza - oświadczył poseł Sojuszu.

Dlatego - zapowiedział - SLD poprze wniosek o wotum nieufności dla ministra zdrowia, gdyż doprowadził on do tego, że "nie pacjent jest najważniejszy, ale trzy razy ”p”: pieniądze, punkty i procedury". Zdaniem posła SLD minister doprowadził też do "absurdalnej sytuacji", gdy lekarze zamiast leczyć pacjentów "wypełniają druczki i kwestionariusze, podczas gdy pacjenci umierają w oczekiwaniu na pomoc".

Ponadto - według Balta - Arłukowicz odpowiada też za panujące w Polsce przeświadczenie, że leczyć można się tylko wtedy, gdy ma się na to środki. - Masz pieniądze, to się leczysz, nie masz - zdychaj. Takie motto, zdaniem wielu, powinno wisieć nad pana drzwiami - dodał.

Zdaniem posła SLD za całokształt w służbie zdrowia - kolejki, brak dostępu do specjalistów, czy "skandaliczny" brak dostępu do leków dla osób chorych onkologicznie - odpowiada też cały rząd i premier Donald Tusk. Sojusz - dodał Balt - ma jednak przygotowane propozycje zmian w ochronie zdrowia i przekaże je szefowi rządu.

- Ale najpierw proszę wywalić tego nieudacznika - zwrócił się poseł SLD do premiera. Następnie wręczył Arłukowiczowi kopertę z czerwoną kartką. - Bartek, wylatujesz z tego programu - powiedział.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze