SLD apeluje do prezydent Warszawy o odwołanie prof. Chazana

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 czerwca 2014 15:33

Warszawskie struktury SLD postawiły przed stołecznym ratuszem billboard wzywający prezydent miasta Hannę Gronkiewicz-Waltz do usunięcia ze stanowiska dyrektora miejskiego szpitala św. Rodziny, prof. Bogdana Chazana. Czekamy na wyniki kontroli w tej placówce - odpowiada ratusz.

- Niech pani prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz przestanie się w tej sprawie konsultować z Duchem Świętym i zacznie podejmować decyzje. PO przestała sobie radzić i w samorządzie, i w rządzie. Ten billboard, który będzie tu przed ratuszem stał albo jeździł (billboard jest przyczepiony do auta), ma jej przypominać, że warszawiacy oczekują prezydenta, który będzie decyzyjny - mówił przed stołecznym ratuszem Sebastian Wierzbicki, kandydat SLD na prezydenta Warszawy.

Wystąpienie SLD ma związek z zawiadomieniem do prokuratury złożonym w zeszłym tygodniu przez polityków Sojuszu. Warszawska radna SLD Paulina Piechna-Więckiewicz przypomniała, że dotyczy ono możliwości popełnienia przestępstwa przez prof. Chazana.

- Prof. Chazan nadużył swojego sumienia i sumienia pacjentki, którą się zajmował. Jego wypowiedzi po tym fakcie wskazują, że nie czuje on się winny. Oczekujemy od prezydent Warszawy jasnej deklaracji, jaka będzie decyzja dot. dyrektora szpitala św. Rodziny, i czekamy na prokuraturę - podkreśliła radna

Zawiadomienie złożone przez SLD do prokuratury dotyczy przypadku młodej rodziny z Warszawy opisanego przez tygodnik "Wprost". - Jest to wniosek dotyczący narażenia życia i zdrowia pacjentki, chodzi o to, że dyrektor Chazan nie wskazał innego lekarza lub innego podmiotu, w którym można zabiegu (przerwania ciąży) dokonać - tłumaczy Piechna-Więckiewicz. SLD podkreśla, że odmowa wykonania zabiegu mogła stanowić zagrożenie dla życia kobiety.

W szpitalu kierowanym przez prof. Chazana trwa obecnie kontrola. Ratusz nie podaje terminu jej zakończenia. - Nie podejmiemy decyzji bez wyników tej kontroli. Trochę cierpliwości. Decyzje zapadną. Ważne, żeby były uzasadnione i udokumentowane. Dobrze, że SLD przypomina o sprawie, ale pośpiech nie jest wskazany - powiedziała Agnieszka Kłąb z zespołu prasowego urzędu miasta.

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz pytana w zeszłym tygodniu w TVN24 o ewentualną decyzję o zawieszeniu lub odwołaniu Chazana, powiedziała: Ja nie mogę na podstawie enuncjacji prasowych, medialnych, czy wypowiedzi innych osób podejmować decyzji w zakresie zarządczym - podkreśliła.

- Jak będę miała wszystkie dokumenty, a także będę miała informacje o wynikach kontroli, której dokonuje minister zdrowia, która jest poza naszymi kompetencjami, wtedy podejmę decyzję - zaznaczyła Gronkiewicz-Waltz.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum