×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

SLD: "Bartku, wstydu oszczędź, odejdź"

Autor: PAP/Rynek Zdrowia18 grudnia 2013 12:43

SLD chce zwołania, jeszcze przed świętami, nadzwyczajnego posiedzenia sejmowej komisji zdrowia ws. sytuacji w ochronie zdrowia. SLD oczekuje też rezygnacji ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza.

SLD: "Bartku, wstydu oszczędź, odejdź"
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
"Bartku, wstydu oszczędź, odejdź" - zaapelował rzecznik Sojuszu Dariusz Joński. Inicjatywa Sojuszu ma związek ze środowym wnioskiem Arłukowicza o odwołanie szefowej NFZ Agnieszki Pachciarz.

Joński ocenił na środowej (18 grudnia) konferencji prasowej w Sejmie, że sytuacja w służbie zdrowia znacząco pogorszyła się: - Wydłużają się kolejki, jest coraz mniej lekarzy, coraz mniej pielęgniarek, a pan minister, aby odwrócić uwagę od siebie, składa dzisiaj wniosek o odwołanie prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

Klub SLD chce zwołania, jeszcze prze Bożym Narodzeniem, nadzwyczajnego posiedzenia komisji zdrowia w sprawie sytuacji w służbie zdrowia. - Tak, aby jeszcze przed świętami usłyszeć, co się wydarzyło, dlaczego pani prezes NFZ zostaje odwołana i dlaczego pan minister zdrowia przez ostatnie dwa lata nie zrobił nic, aby sytuacja w służbie zdrowia się polepszyła - zaznaczył Joński.

Były minister zdrowia Marek Balicki ocenił, że rząd w sprawie ochrony zdrowia "proponuje grę pozorów".

- Z jeden strony premier Donald Tusk parę dni temu na Radzie Krajowej PO powiedział, że oczekuje od ministra zdrowia przygotowania w przeciągu kilku miesięcy tego, co nie było możliwe przez dwa lata, a z drugiej strony - Bartosz Arłukowicz wchodzi w rozgrywki personalne i zamiast reformować NFZ tak, jak to zapowiadał dwa lata temu, zdecydował się na to, co jest prostsze, czyli złożenie wniosku o odwołanie prezes Funduszu - powiedział Balicki.

Przypomniał, że obecny minister zdrowia zapowiadał decentralizację NFZ, a do tej pory nie powstały nawet założenia ustawy w tej sprawie. Bartosz Arłukowicz złożył u premiera wniosek o odwołanie Agnieszki Pachciarz ze stanowiska prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze