"Rzuć palenie z Barçą": KE i FC Barcelona zachęcają do rozstania z nałogiem

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 01 grudnia 2012 16:55

W sobotę (1 grudnia) rusza kampania Komisji Europejskiej i klubu piłkarskiego FC Barcelona "Quit Smoking with Barça" (Rzuć palenie z Barçą). Inicjatywa ma na celu zmotywowanie entuzjastów piłki nożnej oraz fanów Barçy w Europie do "wykopania" nałogu tytoniowego z ich życia.

"Rzuć palenie z Barçą": KE i FC Barcelona zachęcają do rozstania z nałogiem

"Quit Smoking with Barça" (quitsmokingwithbarca.eu) to  najnowszy projekt kampanii "Eks-palacze. Nic ich nie zatrzyma" (exsmokers.eu) prowadzonej od dwóch lat w 27 państwach Unii Europejskiej. Program oparty jest na bezpłatnej platformie FCB iCoach, która dostępna jest w internecie i jako aplikacja na urządzenia mobilne.

Podczas rejestracji palacz wypełnia krótki kwestionariusz, który pozwala dobrać odpowiedni rodzaj treningu niezbędny do rozstania się z nałogiem. Zgodnie z wybranymi odpowiedziami użytkownik otrzyma spersonalizowane wskazówki i informacje bezpośrednio od piłkarzy i trenerów klubu Barça. W gronie ekspertów znalazło się m.in. czterech kapitanów - Carles Puyol, Andres Iniesta, Victor Valdes i Xavi oraz prezes klubu Sandro Rosell, trener Tito Villanova, Guilermo Amor.

Każdy, kto zarejestruje się w programie FCB iCoach, będzie korzystał ze wsparcia całego klubu i specjalistycznej wiedzy jego pracowników, pomocnej w definitywnym porzuceniu nałogu.

Według Dyrektora Generalnego ds. Zdrowia i Polityki Konsumenckiej, Paola Testori Coggi, głównym powodem nawiązania współpracy między Komisją Europejską i klubem Barça było jego zaangażowanie w ochronę zdrowia obywateli.

- Mam zaszczyt oznajmić rozpoczęcie nowego etapu działań Komisji Europejskiej na rzecz Europy wolnej od dymu tytoniowego. Jestem niezmiernie zadowolona z faktu, że sukces naszej nagradzanej kampanii "Eks-palacze. Nic ich nie zatrzyma" doprowadził do nawiązania współpracy z tak prestiżową instytucją sportową. Obecnie blisko 300 tys. Europejczyków próbuje rzucić palenie z pomocą platformy iCoach. Mamy nadzieję, że doświadczenie, narzędzia i wiedza zdobyte w ramach naszych inicjatyw dotyczących rzucania palenia w połączeniu z renomą Barçy zachęcą jeszcze więcej osób do rozstania się z nałogiem - mówiła Paola Testori Coggi.

W ramach inauguracji kampanii, jako pierwsi na platformie FCB iCoach zarejestrowali się fani Barçy z wybranych 11 krajów UE. Wyróżniona jedenastka zasiądzie na honorowej trybunie podczas meczu Barça - Bilbao. Kibice wniosą również na boisko flagę kampanii podczas emisji filmu zachęcającego palaczy zgromadzonych na stadionie Nou Camp do wzięcia udziału w projekcie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum