Rzecznik rządu: wszyscy ministrowie wykonali testy; wyniki dzisiaj

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 marca 2020 08:39

W związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa u ministra środowiska Michała Wosia, wszyscy ministrowie obecni na ostatnim posiedzeniu rządu zostali poddani w poniedziałek testom; wyniki powinny być znane we wtorek - przekazał rzecznik rządu Piotr Müller.

FOT. Adam Guz/KPRM

- W związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa u ministra środowiska Michała Wosia, podjęto działania wynikające z procedur Głównego Inspektora Sanitarnego. Wszyscy ministrowie obecni na ostatnim posiedzeniu rządu zostali poddani wczoraj wieczorem standardowym testom, którym poddawani są wszyscy, którzy mieli kontakt z osobą zakażoną - podkreślił w komunikacie przesłanym we wtorek rzecznik rządu.

- Wyniki testów powinny być znane w dniu dzisiejszym. Do tego czasu, przez najbliższe godziny, ministrowie obecni na ostatnim posiedzeniu, pracują w powszechnie obowiązującym trybie kwarantanny. Następnie zastosują się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. W żaden sposób nie wpływa to na możliwości funkcjonowania Rady Ministrów. Wszystkie obowiązki są wykonywane, a decyzje podejmowane tak, jak do tej pory - m.in. z wykorzystaniem procedury głosowania obiegowego - dodał.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum