Rzecznik rządu: wdrożenie drugiego etapu znoszenia ograniczeń jest planowane w pierwszej połowie maja

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 kwietnia 2020 09:12

Uruchomienie drugiego etapu znoszenia ograniczeń wynikających z epidemii koronawirusa nastąpi prawdopodobnie w pierwszej połowie maja - poinformował w środę w TVP Info rzecznik rządu Piotr Müller

Po wdrożeniu drugiego etapu otwarte zostaną m. in. hotele i inne miejsca noclegowe Fot. KPRM

20 kwietnia został wdrożony pierwszy etap rezygnacji z niektórych obostrzeń i zakazów wprowadzanych przez rząd w wyniku epidemii koronawirusa - można m.in. przemieszczać się w celach rekreacyjnych, otwarty został wstęp do lasów i parków, zwiększona została dopuszczalna liczba klientów w sklepach oraz wiernych w miejscach kultu religijnego. Po wdrożeniu drugiego etapu otwarte zostaną hotele i inne miejsca noclegowe (z ograniczeniami), sklepy budowlane w weekendy i niektóre instytucje kultury, w tym muzea, biblioteki i galerie sztuki.

Müller podkreślił, że rząd "z lekkim optymizmem" podchodzi do danych dotyczących liczby zakażeń w Polsce. - Miejmy nadzieję, że jeszcze w kwietniu będziemy mogli ogłaszać dane dotyczące uruchamiania kolejnego etapu - czy to będzie przełom kwietnia i maja, to zobaczymy. Te rozstrzygnięcia niebawem - powiedział rzecznik rządu.

Pytany o ewentualne otwarcie hoteli, Müller odpowiedział, że powinno to nastąpić w maju.

- Jest duży dylemat jak postąpić jeżeli chodzi o weekend majowy, dlatego dane, które do nas płyną, będą o tym decydowały. Ale pierwsza połowa maja to jest data, która jest bardzo prawdopodobna, jeżeli chodzi o uruchomienie drugiego etapu - mówił rzecznik rządu.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum