Rzecznik rządu: w piątek ogłoszenie decyzji w sprawie cmentarzy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 października 2020 18:41

Jeszcze w czwartek rządowy zespół zarządzania kryzysowego będzie dyskutował na temat ewentualnego zamknięcia cmentarzy; w piątek zostanie ogłoszona decyzja w tej sprawie - poinformował w czwartek (29 października) w Radiu Wnet rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzecznik rządu: w piątek ogłoszenie decyzji w sprawie cmentarzy
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Podczas czwartkowej konferencji na Stadionie Narodowym premier Mateusz Morawiecki powiedział, że w piątek rząd przedstawi informacje dotyczące m.in. dostępności cmentarzy w Dniu Wszystkich Świętych oraz zasady pracy biurowej.

Rzecznik rządu pytany w Radiu Wnet, czy możliwy jest nowy lockdown oraz o doniesienia medialne o możliwości wprowadzenia stanu wyjątkowego, odparł, że nie ma w tej chwili żadnej decyzji, co do kwestii wprowadzenia takiego stanu.

- Co do nowych obostrzeń w najbliższym okresie, to jutro pan premier będzie o tym informował i przedstawi takie ograniczenia - powiedział Müller.

Jak dodał wiele ograniczeń funkcjonuje już obecnie, w tym zawieszenie działalności lokali gastronomicznych, z wyjątkiem wydawania posiłków na wynos czy wprowadzenia nauki zdalnej w szkołach.

- Dzisiaj spotka się rządowy zespół zarządzania kryzysowego, omówi wszystkie "za" i "przeciw" takiej decyzji, aby np. zdecydować się na zamknięcie cmentarzy. Myślę, że dzisiaj ta dyskusja się zakończy, a jutro zostanie ogłoszona decyzja - powiedział rzecznik rządu.

Mateusz Roszak (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum