×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Rzecznik rządu: ok. 15.00 odprawa w RCB z wojewodami i wojewódzkimi inspektorami sanitarnymi ws. koronawirusa

Autor: PAP/Rynek ZdrowiaOpublikowano: 24 lutego 2020 15:05

Zakończyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie koronawirusa z ministrem zdrowia, Głównym Inspektorem Sanitarnym i szefem MSWiA; ok. 15 odbędzie się odprawa w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa z wojewodami i wojewódzkimi inspektorami sanitarnymi - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzecznik rządu: ok. 15.00 odprawa w RCB z wojewodami i wojewódzkimi inspektorami sanitarnymi ws. koronawirusa
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Epidemia koronawirusa rozprzestrzeniła się na 25 krajów i terytoriów na świecie, w tym na kilka europejskich, m.in. Włochy, Niemcy, Francję i Finlandię, a także - USA. Poza Chinami kontynentalnymi zanotowano dotąd 26 zgonów - 8 w Iranie, 7 w Korei Płd., 3 w Japonii i 5 we Włoszech, 2 w Hongkongu, po jednym na Filipinach, na Tajwanie i we Francji.

Po Chinach krajem, gdzie wirus najszybciej się rozprzestrzenia, jest Korea Południowa. Do 763 wzrosła tam liczba zakażonych koronawirusem wywołującym ostre zapalenie płuc COVID-19 - podało w poniedziałek Centrum Kontroli Zachorowań i Prewencji w Seulu. W niedzielę zanotowano 161 przypadków nowych zakażeń. Z powodu koronawirusa zmarło tam 7 osób.

W ostatnich dniach coraz więcej przypadków zachorowań stwierdzono we Włoszech, gdzie na północy kraju w kilka dni stwierdzono 219 przypadków zachorowań. Zmarło pięć osóby zakażonych groźnym koronawirusem SARS-Cov-2. W Lombardii i w Wenecji Euganejskiej zanotowano zdecydowaną większość z potwierdzonych dotąd we Włoszech przypadków zachorowań.

Główny Inspektor Sanitarny podkreślił w poniedziałek (24 lutego), że Polska jest przygotowana od wielu lat na zarządzanie kryzysowe i na sytuacje awaryjne, ma odpowiedni sprzęt i profesjonalnych pracowników opieki zdrowotnej.

PAP - Mateusz Roszak

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum