Rzecznik rządu o wyborczych obietnicach PO w ochronie zdrowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 lipca 2019 19:47

Platforma od wielu lat wskazuje, że chce coś zrobić, a nie wie jak - komentował rzecznik rządu Piotr Müller program wyborczy PO, w tym ten dotyczący naprawy ochrony zdrowia. - Często opakowują obietnice wyborcze w ładne słowa i deklaracje, a później jest tak, jak widzieliśmy to przez lata rządów PO - przekonywał.

Rzecznik rządu o wyborczych obietnicach PO w ochronie zdrowia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Rzecznik rządu Piotr Müller był w poniedziałek (15 lipca) gościem TVP Info. Mówiąc o programie wyborczym PO ocenił: - To nie jest program wyborczy. W tej chwili to raczej są wskazane rzeczy, które chcieliby - nie tylko ludzie z PO, ale i Polacy - część z nich osiągnąć. Ale w jaki sposób to zrobić, to już jest o wiele cięższa droga.

Müller uznał, że PO od wielu lat mówi, że chce coś zrobić, a nie wie jak to zrobić. Stwierdził też, że po wyborach obietnica wyborcza PO dotycząca służby zdrowia "mogłaby być nazwana błędem, albo czymś, co zbyt mocno zostało podkreślone w kampanii wyborczej i byłoby wycofywane".

Rzecznik rządu ocenił również, że zbyt mała liczba lekarzy w Polsce to są zaniedbania "z poprzednich lat". - Kształcenie lekarzy i pielęgniarek trwa kilka lat. Dlatego zwiększyliśmy (rząd PiS - red.) limity przyjęć na kierunki lekarskie i pielęgniarskie. W perspektywie lat to przyniesie dobre efekty - powiedział.

- Polacy wiedza doskonale, że służba zdrowia to jest ciężki element państwa, jeżeli chodzi o jego poprawianie i tam efekty przychodzą z biegiem lat. Dlatego też te działania, które podjęliśmy chociażby w ramach zwiększenia limitów przyjęć na studia lekarskie, pierwsze efekty będą pewnie za trzy lata  - przekonywał Piotr Müller.

Dodał: - Ale również mamy już pierwsze sukcesy w zakresie znaczącego zmniejszenia liczby osób oczekujących na operacje zaćmy czy wymiany stawu biodrowego. Te zamiany powoli realizujemy i jeżeli obywatele pozwolą nam rządzić dalej to skutecznie będziemy realizować kolejne zmiany w służbie zdrowia - zapewnił.

Müller mówiąc o programie wyborczym PO ocenił, że w przypadku tej partii jej członkowie "wykorzystują i manipulują" obietnicami wyborczymi. - Często opakowują to w ładne słowa i deklarację, a później jest tak, jak widzieliśmy to przez lata rządów PO - dodał.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna w wystąpieniu podczas sobotniego Forum Programowego Koalicji Obywatelskiej pod hasłem "Uzdrowić Polskę" mówił o najważniejszych tezach programowych. Przedstawił sześć głównych zmian, których Polska "pilnie potrzebuje, a Polacy się ich domagają".

Zapowiedział m.in. podwyżki płac, gruntowne zmiany w ochronie zdrowia, utrzymanie trzynastej emerytury, zniesienie handlu w niedzielę, program ochrony klimatu, w tym wyeliminowanie węgla w energetyce do 2040 r., wprowadzenie związków partnerskich.

Czytaj też: Zdrowie na sztandarach Koalicji Obywatelskiej. Diagnoza niezła, finansowanie wątpliwe

PAP - Krzysztof Kowalczyk

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum