Rzecznik rządu o "małych krokach" w znoszeniu obostrzeń

Autor: KM • Źródło: Polskie Radio, Rynek Zdrowia02 czerwca 2021 09:35

Rzecznik rządu Piotr Muller zapowiedział ogłoszenie "kilku punktów" w sprawie zniesienia kolejnych obostrzeń przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Rzecznik rządu o "małych krokach" w znoszeniu obostrzeń
Zadowolone będą osoby tuż przed zawarciem małżeństwa. Fot. Shutterstock
  • Na antenie Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Muller zapowiedział znoszenie kolejnych obostrzeń
  • Postanowienia, które ogłosi minister zdrowia, mają ucieszyć zwłaszcza osoby, które chcą w niedalekiej przyszłości wziąć ślub
  • W limity nie wliczają się osoby zaszczepione

- Sytuacja epidemiczna jest stabilna, w związku z tym możemy decydować się na kolejne – małe, ale mimo wszystko – kroki, które doprowadzają nas do normalnej sytuacji. Dzisiaj pan minister Niedzielski ogłosi kilka punktów, które możemy skorygować, jeżeli chodzi o aktualne obostrzenia i one wejdą w ciągu kilku najbliższych dni - zapowiedział rzecznik rządu na antenie Polskiego Radia.

Zadowolone będą osoby przed zawarciem małżeństwa

Jak poinformował Muller, "zadowolone będą osoby, które są tuż przed zawarciem małżeństwa". - Informacja która dzisiaj się pojawi, będzie dla nich na pewno pozytywna - przekonywał.

Rzecznik rządu pytany o szczegóły nie podał konkretnych liczb, jeśli chodzi o nowe limity i zalecił poczekanie na konferencję ministra Niedzielskiego.

Muller przypomniał, że w limity nie wliczają się osoby, które są zaszczepione.

- W związku z tym nawet dzisiaj przy limicie 50 osób jeżeli mamy kolejne 100 osób, które są zaszczepione, to one się nie wliczają w ten limit, podobnie będzie teraz, czyli ten limit, który dzisiaj zostanie ogłoszony plus osoby, które są zaszczepione, więc krótko mówiąc praktyce będzie to oznaczało, że będzie normalnie można przeprowadzić w tym roku wesela - podsumował.

Będą sprawdzane certyfikaty

Jak zapowiedział rzecznik rządu, jeżeli będzie sytuacja, w której na miejscu jest więcej osób niż przewiduje limit, to "będzie trzeba wskazać osoby, które faktycznie posiadają taki certyfikat, albo mobilny albo wydrukowany".

- W tej chwili możemy w mObywatelu, czyli aplikacji mobilnej w telefonie, taki kod wygenerować - zaznaczył rzecznik rządu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum