×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Rzecznik prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego: w strefie czerwonej potrzebny jest rozsądek

Autor: PAP/Rynek ZdrowiaOpublikowano: 09 października 2020 08:14

Piotrków Trybunalski (woj. łódzkie) jest przygotowany na obostrzenia związane z epidemią - powiedział PAP rzecznik prezydenta miasta Jarosław Bąkowicz w związku z umieszczeniem Piotrkowa w tzw. czerwonej strefie. Najwyższy rygor sanitarny obowiązywać będzie tam od soboty.

Rzecznik prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego: w strefie czerwonej potrzebny jest rozsądek
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Od początku pandemii samorząd miejski Piotrkowa Trybunalskiego dokładnie stosuje prawo dotyczące sytuacji epidemiologicznej - zapewnia rzecznik prezydenta miasta Jarosław Bąkowicz. Dodaje, że rygorystycznie przestrzegane są przepisy epidemiologiczne w samym urzędzie i placówkach podległych piotrkowskiemu magistratowi.

Rzecznik prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego spodziewał się umieszczenia miasta w tzw. strefie czerwonej, ale jest zdziwiony z innego powodu. "Jestem zdziwiony, bo dotychczas to powiat piotrkowski, wokół miasta, był w strefie żółtej, a sam Piotrków, miasto na prawach powiatu, w zielonej. Teraz to my jesteśmy w strefie czerwonej, a powiat nadal w żółtej" - powiedział PAP Bąkowicz.

- Naturalnym jest, że powiat piotrkowski i Piotrków Trybunalski powinny być w strefie tego samego koloru, bo - chociażby poprzez miejsce pracy swoich mieszkańców - obydwa obszary się uzupełniają - zaznaczył.

- W czerwonej strefie potrzebna jest koncentracja i odpowiedzialność, po prostu rozsądek - podkreślił rzecznik.

Przepisy o obostrzeniach w strefie czerwonej, w Piotrkowie Trybunalskim wchodzą w życie w sobotę (1o października). - Odwołano imprezy kulturalne, a zawody sportowe mają się odbywać przy pustych trybunach - podał Bąkowicz.

Jarosław Bąkowicz poinformował, że prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak jest od ubiegłego tygodnia na planowanym urlopie.  - W poniedziałek prezydent wraca do pracy - powiedział.

Hubert Bekrycht (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze