Rzecznik MZ: w przyszłym tygodniu decyzja o powrocie najmłodszych uczniów do szkół

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 stycznia 2021 12:30

Decyzja dotycząca ewentualnego powrotu uczniów klas I-III do szkół postawowych powinna być podjęta w przyszłym tygodniu, gdy będą pełniejsze dane dotyczące rozwoju epidemii - zaznaczył w czwartek (7 stycznia) na konferencji prasowej rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Rzecznik MZ: w przyszłym tygodniu decyzja o powrocie najmłodszych uczniów do szkół
Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

- Jeszcze mamy przed sobą kilka dni, w których to odnotujemy wyniki posylwestrowe, ponoworoczne (dotyczące epidemii - PAP) i wówczas będziemy wiedzieć, na jakim poziomie epidemii stoimy i czy rzeczywiście uruchomienie edukacji na poziomie podstawowym w klasach I-III będzie możliwe - powiedział.

Dodał, że sanepid zgromadził już dane wszystkich chętnych do szczepienia nauczycieli i personelu administracji szkół podstwowych, które mogą być uruchamiane po feriach.

- Na dziś to jest 165 tys. osób, których lista została zgłoszona do powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych. To są osoby przygotowane do możliwego testowania w przyszłym tygodniu, przed możliwym - podkreślam możliwym - uruchomieniu szkół po feriach - zaznaczył.

Andrusiewicz stwierdził, że decyzja dotycząca powrotu uczniów wybranych klas do szkół zapadnie w przyszłym tygodniu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum