Rzecznik MŚP: zamknięcie klubów fitness i siłowni szkodzi zdrowiu publicznemu

Autor: polskatimes.pl/Rynek Zdrowia • • 15 stycznia 2021 14:37

Podczas rozmów z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektorem Sanitarnym urzędnicy nie przedstawili badań, które wskazywałyby na występowanie większego zagrożenia w siłowniach niż gdzie indziej. Argumentem było stwierdzenie, że „zbierają się tam ludzie”. Przedsiębiorcy chcą ustalić bezpieczne warunki wznowienia swojej działalności - mówi Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Rzecznik MŚP: zamknięcie klubów fitness i siłowni szkodzi zdrowiu publicznemu
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Rzecznik MŚP przypomina, że ćwiczenia fizyczne pozwalają zwiększyć odporność i zwalczać chorobę otyłości, której współtowarzyszenie z COVID-19 bardzo często powoduje ciężki przebieg infekcji. - Dlatego długotrwałe zamknięcie siłowni to zła wiadomość dla zdrowia publicznego - mówi w rozmowie z polskatimes.pl.

Dodaje, że na czas epidemii obowiązują limity osób w obiektach siłowni, z którymi branża się zgadza, a do klubów chodzą przede wszystkim osoby młode, spoza grupy ryzyka.

Abramowicz przypomina, że w listopadzie 2020 r. został przez premiera Mateusza Morawieckiego ogłoszony plan wychodzenia z pandemii. Stopień zamykania lub otwierania branż jest tam uzależniony od ilości zachorowań. "Gdyby zgodnie z tym planem wprowadzić etap stabilizacji, branża fitness mogłaby w większości powiatów działać już teraz, ponieważ powiaty zielone i żółte to obecnie większość powiatów w Polsce" - czytamy w rozmowie.

Więcej: polskatimes.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum