Rzeczniczka rządu: zostało podpisane dobre porozumienie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 lipca 2018 15:32

Zostało podpisane dobre porozumienie; Polacy chcą zmian w służbie zdrowia, dlatego inwestujemy i będziemy inwestować w polskiego pacjenta - tak rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska skomentowała porozumienie zawarte między Ministerstwem Zdrowia a środowiskiem pielęgniarek i położnych.

FOT. PTWP

O zawartym porozumieniu dotyczącym warunków pracy pielęgniarek i położnych minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował we wtorek (10 lipca) na wspólnym briefingu z prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Zofią Małas oraz przewodniczącą Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Krystyną Ptok.

- Zostało podpisane dobre porozumienie pomiędzy @MinZdrowia i NFZ a pielęgniarkami. Polacy chcą zmian w służbie zdrowia, dlatego inwestujemy i będziemy inwestować w polskiego pacjenta. Jak mówił @MorawieckiM w swoim exposé: "Nie ma godnego życia bez sprawnej opieki zdrowotnej" - napisała na Twitterze Kopcińska.

W ostatnich dniach do protestów pielęgniarek doszło m.in. w trzech szpitalach w Lublinie oraz w dwóch szpitalach wojewódzkich na Podkarpaciu. Pielęgniarki masowo przedstawiały zwolnienia lekarskie, a w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie w poniedziałek rozpoczęły strajk. Protestujące domagają się zwiększenia uposażenia zasadniczego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum