Rzecznicy praw pacjenta i dziecka będą ze sobą współpracować

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 22 października 2013 11:01

W poniedziałek (21 października) w siedzibie Rzecznika Praw Dziecka odbyło się spotkanie Rzecznika Praw Dziecka - Marka Michalaka z Rzecznikiem Praw Pacjenta - Krystyną Barbarą Kozłowską.

Rzecznicy praw pacjenta i dziecka będą ze sobą współpracować
Jak podaje biuro RPP, w czasie spotkania przedyskutowano aktualne problemy dotyczące praw małoletnich pacjentów, w tym sprawy dotyczące ochrony zdrowia dzieci i młodzieży podejmowane często wspólnie przez rzeczników.

Działania te najczęściej wzajemnie się uzupełniają, dając w ten sposób całościowy obraz badanego zagadnienia. Przykładami są: kompleksowa sprawa dostępności dzieci i młodzieży do opieki psychiatrycznej lub badanie skarg w zakresie przestrzegania praw małego pacjenta w poszczególnych placówkach ochrony zdrowia.

Rzecznicy pozytywnie ocenili dotychczasową współpracę i wyrazili wolę jej zacieśnienia i uszczegółowienia. Wskazano, że możliwe jest określenie obszaru wspólnych działań i podejmowanie różnorodnych form aktywności dotyczących np. karty małoletniego pacjenta.

Efektem spotkania było podpisanie Porozumienia między Rzecznikiem Praw Dziecka i Rzecznikiem Praw Pacjenta, będącego formalnym potwierdzeniem woli współpracy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum