Rząd zamyka dyskoteki i kluby. Jest tylko jeden wyjątek

Autor: oprac. JKB • Źródło: MZ, Rynek Zdrowia08 grudnia 2021 17:25

Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Zdrowia, od 15 grudnia zostaną zaostrzone restrykcje covidowe. Oprócz m.in. zmian w limitach w restauracjach i sklepach, zamknięte będą dyskoteki czy kluby. Od tej zasady jest jeden wyjątek.

Dyskoteki i kluby będą zamknięte od 15 grudnia. Fot. Shutterstock
  • Od 15 grudnia do odwołania zostaną zamknięte wszystkie kluby, dyskoteki oraz inne lokale, które udostępniają miejsce do tańczenia
  • Jednakże w związku ze zbliżającym się sylwestrem, resort zdrowia zdecydował o małym wyjątku, gdy miejsca te zostaną otwarte, ale będą mogły działać w ścisłym reżimie sanitarnym
  • W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia w lokalach zamkniętych będzie obowiązywać limit do 100 osób. Osoby zaszczepione będą poza ograniczeniem

Czytaj: Nowe obostrzenia. MZ: niższe limity, nauka zdalna, obowiązkowe szczepienia

Wraca nauka zdalna. Niedzielski podał termin. Wiadomo też co z przedszkolami

Obowiązek szczepień od 1 marca dla trzech grup zawodowych

Kluby i dyskoteki zamknięte do odwołania

Od 15 grudnia będą obowiązywać znacznie zaostrzone restrykcje. Przede wszystkim do odwołania zostają pozamykane wszystkie kluby, dyskoteki oraz inne lokale oferujące miejsca do tańczenia. Od tej zasady jest drobny wyjątek.

31 grudnia 2021 i 1 stycznia 2022 roku wszystkie lokale zamknięte będą mogły funkcjonować, jednak z pewnymi ograniczeniami oraz obostrzeniami. W sylwestrową noc może się bawić maksymalnie 100 osób – natomiast poza ograniczeniami będą osoby zaszczepione.

Sprawdź: Nowe obostrzenia. Kraska: zaszczepieni poza restrykcjami

Rząd "ograniczy mobilność społeczną". Rzecznik rządu mówił, co w planach

Rząd wprowadza ważne zmiany restrykcyjne

Dodajmy, że zaostrzenie obostrzeń ogłoszono 7 grudnia. 

- Działania będą miały trzy obszary, pierwszy to projekt ustawy, nad którym cały czas pracujemy z klubem PiS (o weryfikacji certyfikatów covidowych przez pracodawców), tu jesteśmy na finiszu. Pracodawca będzie miał prawo oczekiwać okazania wyniku testu przez pracownika, by budować bezpieczne stanowisko pracy – wyjaśnił minister zdrowia Adam Niedzielski.

Drugim elementem są obowiązkowe szczepienia dla wybranych grup pracowniczych. Od 1 marca obowiązek zaszczepienia zostanie wprowadzony dla medyków, nauczycieli, służb mundurowych.

Z kolei trzecią kwestią pozostają zaostrzone restrykcje. Jak wyjaśnił szef resortu zdrowia, obostrzenia sprzed tygodnia nie wywołują wyraźnego efektu.

 Przeczytaj: Epidemiolodzy apelują o "radykalne działania". Większość członków Rady Medycznej jest za

Koronawirus. Kwarantanna. Nowe przepisy w grudniu 2021. To trzeba wiedzieć

Ekspert Rady Medycznej o nowych obostrzeniach: "Za późno"

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum