Rząd wprowadzi godziny dla seniorów w sklepach i aptekach

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 października 2020 14:10

Dla osób powyżej 60 roku życia wprowadzamy od 15 października godziny dla seniorów - od godz. 10 do 12 w sklepach, aptekach, drogeriach - poinformował w sobotę (10 października) premier Mateusz Morawiecki.

Rząd wprowadzi godziny dla seniorów w sklepach i aptekach
Godziny dla seniorów - w godz. 10.00 - 12.00 w sklepach, aptekach, drogeriach. Fot. Jean-Pierre Bovin/Flickr.com (CC BY-ND 2.0)

Na konferencji prasowej premier poinformował, że zapadła decyzja o wprowadzeniu godzin dla seniorów w aptekach, sklepach i drogeriach - od czwartku 15 października, w g. 10-12.

- Ten system wsparcia dla naszych seniorów powinien obejmować też organizacje społeczne. (...) Proszę również o nawiązywanie kontaktów z osobami starszymi, co do tego, czy potrzebują pomocy w wyprowadzeniu psa, zrobieniu zakupów, aby rzeczywiście poprzez ścisłe przestrzeganie zasad sanitarnych i jednoczesne udzielanie pomocy osobom starczym (...) doprowadzić do ograniczenia ryzyka kontaktów - mówił Morawiecki.

- Podjęliśmy też decyzję o przekazaniu 38 mln zł dla domów pomocy społecznej - oświadczył. Jak dodał, w Polsce jest ok. 800 takich domów. - Dla jeszcze lepszego zabezpieczenia sanitarnego, wsparcia personelu przekazaliśmy dzisiaj już z rezerwy dodatkowe 38 mln zł - poinformował szef rządu.

PAP - Monika Zdziera, Agnieszka Ziemska

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum