Rząd we wtorek zajmuje się m.in. utworzeniem sieci szpitali

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 14 lutego 2017 11:55

Rada Ministrów, która we wtorek (14 lutego) obraduje bez udziału premier Beaty Szydło, zajmuje się m.in. projektem dotyczącym utworzenia tzw. sieci szpitali. Ministrowie omówią też ponownie Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Rząd we wtorek zajmuje się m.in. utworzeniem sieci szpitali
Według resortu zdrowia regulacja usprawni leczenie pacjentów. Fot. archiwum

Szefowa rządu przebywa w szpitalu w związku z wypadkiem samochodowym w piątek w Oświęcimiu. Na wtorkowym posiedzeniu zastępuje ją wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.

Wicepremier zastępował już premier Szydło - w marcu ubiegłego roku - w związku z udziałem premier w obchodach Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Augustowie.

Rząd zajmie się między innymi projektem dotyczącym utworzenia systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ) - tzw. sieci szpitali.

Według resortu zdrowia regulacja usprawni leczenie pacjentów. Rozwiązania mają poprawić organizację udzielania świadczeń przez szpitale oraz przychodnie przyszpitalne i poprawić dostęp do leczenia specjalistycznego.

MZ uważa, że zmiany pozwolą optymalizować liczbę oddziałów specjalistycznych i umożliwią lepsza koordynację świadczeń szpitalnych i ambulatoryjnych.

Zmiany, przekonuje MZ, mają ułatwić zarządzanie szpitalami. Ich celem jest także zagwarantowanie ciągłości i stabilności finansowania jednostkom istotnym z punktu widzenia zabezpieczenia dostępu do świadczeń opieki.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum