Rząd kusi koła gospodyń wiejskich. Pomogą wygrać z pandemią na wsi?

Autor: IB • Źródło: Rynek Zdrowia23 lipca 2021 12:50

Koła gospodyń wiejskich mogą od dzisiaj składać wnioski do ARMiR-u ws. dofinansowania lokalnego wydarzenia promującego szczepienia. Najlepsze wyniki zostaną nagrodzone - mówił w piątek Michał Dworczyk.

Szef KPRM Michał Dworczyk Foto: PAP/Marcin Obara
  • Koła gospodyń wiejskich mogą od dzisiaj składać wnioski do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i uzyskać dofinansowanie w wysokości 8 tys. zł na organizację lokalnego wydarzenia promującego szczepienia - mówił Dworczyk
  • Rola tych kół jest warta podkreślenia, ponieważ wyraźnie widać mniejszy poziom zaszczepienia w małych miejscowościach, w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich - zaznaczył
  • Liczba rejestracji na szczepienie niestety cały czas spada - dodał

- 16 750 000 - taką mamy obecnie liczbę osób w pełni zaszczepionych. Osoby które przyjęły co najmniej jedną dawkę szczepionki bądź zarejestrowały się do jej przyjęcia w ciągu najbliższych dni, stanowią 56 proc. populacji - podał na piątkowej konferencji prasowej szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień.

Dworczyk: coraz mniej osób jest zainteresowanych zaszczepieniem się

- Liczba rejestracji na szczepienie niestety cały czas spada. W ub. tygodniu średnia dzienna wynosiła ok. 44 tys. i był to kolejny spadek tydzień do tygodnia o kilkanaście procent. W tym tygodniu po raz pierwszy od dłuższego czasu nie przekroczymy zapewne 1 mln wykonanych szczepień. Ogromna ich większość to drugie dawki - wyjaśnił Dworczyk.

- Zwolnienie tempa szczepień obserwuje się w większości krajów UE, bo wyczerpują się zasoby osób zainteresowanych zaszczepieniem się. Tym bardziej musi to mobilizować do zachęcania ludzi do przyjęcia szczepionki. Tylko to może nam pomóc w zbudowaniu odporności zbiorowej w kontekście nadchodzącej czwartej fali - zaznaczył.

Koła gospodyń wiejskich mogą organizować lokalne akcje promujące szczepienia. Będzie dofinansowanie i nagrody

- Rola kół gospodyń wiejskich jest tu warta podkreślenia, ponieważ wyraźnie widzimy mniejszy poziom zaszczepienia w małych miejscowościach, w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich - mówił.

- Dlatego koła gospodyń wiejskich mogą od dzisiaj składać wnioski do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i uzyskać dofinansowanie w wysokości 8 tys. zł na organizację lokalnego wydarzenia promującego szczepienia. To jeden z kanałów, które uruchomiliśmy, poza loterią i kampaniami społecznymi - podkreślał.

- Wśród kół, które uzyskają najlepsze wyniki, będą rozlosowane nagrody.  Za 1 miejsce - 100 tys. zł, za 2. i 3. miejsce - 50 tys. zł. Nagrody są przewidziane nawet dla 1 tys. kół - podsumował Dworczyk.

 

 

 

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum