Rząd będzie dawkował znoszenie ograniczeń: zacznie od parków, lasów i sklepów

Autor: RMF24/Rynek Zdrowia • • 15 kwietnia 2020 12:31

Rząd nie od razu otworzy gospodarkę. Najpierw poluzuje kryteria wejścia do lasów i parków oraz zwiększy liczbę klientów w sklepach spożywczych. Dzieci nie pójdą tak szybko do szkoły - wynika z najnowszych nieoficjalnych informacji uzyskanych przez reporterów RMF FM.

Fot. Marcin Polak/Flickr.com (CC BY 2.0)

Szczegóły w sprawie poluzowania obostrzeń rząd ma oficjalnie ogłosić w czwartek, 16 kwietnia, ale już teraz RMF FM podaje, że od poniedziałku 20 kwietnia poluzowane mają zostać ograniczenia wstępu do sklepów. Pojawi się uzależnienie liczby klientów mogących przebywać w sklepie od metrażu lokalu co sprawi, że do sklepów wejdzie więcej osób. Otwarte mają zostać także parki i lasy. Warunkiem będzie jednak posiadanie maseczki oraz zachowanie dwumetrowego odstępu.

Otwarcie sklepów odzieżowych w galeriach handlowych i zakładów fryzjerskich oraz kosmetycznych ma nastąpić dopiero tydzień po tym jak zostaną poluzowane pierwsze obostrzenia czyli 27 kwietnia.

Ponadto rząd planuje wydłużyć zamknięcie szkół, żłobków i przedszkoli. Ich zamknięcie ma zostać wydłużone co najmniej o tydzień, a może i dłużej. Wydłużony ma być także zasiłek na opiekę nad dziećmi. Także uczelnie wyższe mają pozostać zamknięte.

Więcej: rmf24.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum