Rząd Ewy Kopacz zostanie powołany 22 września

Autor: PAP, RMF FM/rynek Zdrowia • • 12 września 2014 10:39

Pan prezydent Komorowski pierwszy pozna nazwiska nowych ministrów - zapowiedziała Ewa Kopacz. W piątek (12 września) rano kandydatka na premiera przez ok. 45 minut rozmawiała z prezydentem w Belwederze.

Rząd Ewy Kopacz zostanie powołany 22 września

Bronisław Komorowski w poniedziałek (15 września) znów będzie rozmawiał z Ewą Kopacz. Po tym spotkaniu Kopacz zostanie desygnowana na premiera. 22 września zostanie powołany nowy rząd.

Komorowski kilka dni temu zapowiedział, że powierzy Kopacz misję tworzenia nowego rządu. Prezydent zapowiadał, że od obecnej marszałek Sejmu i byłej minister zdrowia, będzie chciał się dowiedzieć, z jakimi zamysłami będzie tworzony nowy rząd.

Po powołaniu nowy prezes Rady Ministrów ma 14 dni na wygłoszenie exposé i uzyskanie wotum zaufania w Sejmie. Ewa Kopacz zapowiedziała, że chciałaby wygłosić exposé po 26 września na dodatkowym posiedzeniu Sejmu i uzyskać wtedy wotum zaufania dla rządu, bo chciałaby, aby w posiedzeniu uczestniczył prezydent.

Z nieoficjalnych informacji Polskiej Agencji Prasowej wynika, że posiedzenie to zostanie zwołane na sobotę 27 września.

W Kontrwywiadzie RMF FM wicepremier Janusz Piechociński zdradził, że w rządzie będzie kilka niespodzianek dużego kalibru. Od wielu dni trwają w tej sprawie medialne spekulacje. Wśród obecnych ministrów, którzy mogą odejść z rządu, wymienia się m.in. szefa resortu zdrowia Bartosza Arłukowicza.

 

 

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum