Rusza ogólnopolska akcja walki z żylakami

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 21 maja 2013 19:57

Ogólnopolska akcja walki z żylakami rozpocznie się w najbliższą sobotę i potrwa do połowy sierpnia. W tym czasie można się będzie bezpłatnie przebadać się pod kątem niewydolności żylnej nóg i zasięgnąć porad lekarskich.

Rusza ogólnopolska akcja walki z żylakami

W ramach akcji ruszy tzw. Instytut Zdrowych Nóg skupiający lekarzy i fizjoterapeutów zajmujących się leczeniem przewlekłej niewydolności żylnej nóg. Lekarze Instytutu odwiedzą 23 miasta i przeprowadzą m.in. badania USG.

Przewlekła niewydolność żylna to utrwalone zaburzenie odpływu krwi żyłami kończyn dolnych. Objawy tej choroby to m.in. obrzęki, uczucie ciężkich nóg, ból koncentrujący się wzdłuż przebiegu żył, nocne skurcze, świąd, a także zespół niespokojnych nóg. Choroba może prowadzić do powstawania żylaków, wylewów podskórnych, zakrzepicy żylnej i owrzodzeń.

Zachorowaniu sprzyja otyłość, siedzący tryb życia, noszenie obcisłych spodni i skarpetek, a w przypadku kobiet - także obuwia na wysokich obcasach, które utrudnia sprawny przepływ krwi.

Specjaliści podkreślają, że właściwa profilaktyka i wczesne leczenie nie tylko poprawiają komfort życia pacjenta, ale też minimalizują koszty leczenia. Wcześnie wdrożone i prawidłowo prowadzone leczenie umożliwia normalne funkcjonowanie, w tym pracę zawodową, co znacząco obniża koszty związane ze zwolnieniami lekarskimi i rehabilitacją.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum