Rusza akcja edukacyjna na temat próchnicy

Autor: LJX/Rynek Zdrowia • • 25 września 2013 16:56

Polska jest jednym z krajów o najwyższym poziomie próchnicy wśród dzieci w Europie. Próchnicę ma 40 proc. dzieci w wieku do 6 lat i aż 80 proc. dzieci w wieku do 12 lat. Akcja edukacyjno-profilaktyczna programu "Chroń Dziecięce Uśmiechy" w szkołach podstawowych w Polsce ma zmienić te tendencje.

Rusza akcja edukacyjna na temat próchnicy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Program "Chroń Dziecięce Uśmiechy” będzie budował wśród uczniów, ich rodziców i nauczycieli świadomość, jak ważna jest pielęgnacja zębów oraz jak skutecznie dbać o higienę jamy ustnej.

- Będziemy uczyć dzieci prawidłowych nawyków i sprawdzać w jakim stanie są ich zęby. Mamy nadzieję, że akcja realnie wpłynie na zmniejszenie liczby dzieci z próchnicą w Polsce - mówi  prof. Bartłomiej W. Loster, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, partner programu "Chroń Dziecięce Uśmiechy”.

Program "Chroń Dziecięce Uśmiechy” kierowany jest do szkół podstawowych w województwach, w których odnotowuje się wysoki odsetek dzieci z próchnicą: lubelskim, warmińsko-mazurskim, podkarpackim, świętokrzyskim i opolskim.

Od 16 września do 15 listopada br., w wybranych placówkach na terenie Polski zostaną zorganizowane bezpłatne przeglądy dentystyczne dla ponad 6000 dzieci, a w ramach programu edukacyjnego nauczyciele i wolontariusze PCK poprowadzą lekcje, podczas których dzieci dowiedzą się, jak prawidłowo dbać o swoje zęby. W zajęciach edukacyjnych weźmie udział 30 000 uczniów.

Organizatorem akcji jest firma Wrigley Poland i Polski Czerwony Krzyż.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze