Ruda Śląska: magistrat rozda mieszkańcom 2 tys. tzw. kopert życia

Autor: rudaslaska.com.pl/Rynek Zdrowia • • 15 stycznia 2019 09:49

Od poniedziałku (14 stycznia) w biurze obsługi mieszkańców urzędu miasta w Rudzie Śląskiej mieszkańcy mogą odbierać tzw. koperty życia. To zestawy do przechowywana w lodówce, z informacjami o stanie zdrowia, zażywanych lekach oraz kontaktem do najbliższych.

Ruda Śląska: magistrat rozda mieszkańcom 2 tys. tzw. kopert życia
Fot. Shutterstock

Rudzki magistrat przygotował 2 tys. takich kopert.

Inicjatywa rozpoczęła się trzy lata temu, a do starszych, samotnych oraz przewlekle chorych mieszkańców trafiło do tej pory już 3 tys. zestawów.

Mają one postać ankiety dotyczącej stanu zdrowia pacjenta, zażywanych przez niego leków, grupy krwi, przebytych operacji, wraz z kontaktem do najbliższych. Po jej wypełnieniu wkłada się ją do specjalnej koperty i szczelnie zamyka, a następnie umieszcza w lodówce. Całość zestawu dopełnia instrukcja informująca, jak prawidłowo wypełnić ankietę oraz magnes z adnotacją: „Tu znajduje się Rudzka Koperta Życia”, który należy umieścić na drzwiach lodówki.

Jak przypomina serwis rudaslaska.com.pl, koperty lub pudełka życia to akcje społeczne, które od kilku lat przeprowadza się w wielu miastach i gminach w Polsce. Pomysł na taką formę wsparcia osób starszych zrodził się w Wielkiej Brytanii.

Więcej: www.rudaslaska.com.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum