Ruch Palikota: palenie jointa w Sejmie do decyzji prezydium klubu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 stycznia 2012 21:08

Na zakończonym w środę (18 stycznia) wyjazdowym posiedzeniu klubu Ruchu Palikota rozmawiano m.in. o zapowiedzianej przez RP akcji palenia marihuany w Sejmie. Część posłów Ruchu jest temu przeciwna. Ostateczną decyzję podejmie prezydium klubu.

Polska Agencja Prasowa pytała w środę (18 stycznia) posłów uczestniczących w posiedzeniu klubu, czy w związku z apelem marszałek Sejmu Ewy Kopacz o rezygnację z palenia marihuany w Sejmie, rozważają odstąpienie od tego pomysłu.

Według posłanki Zofii Popiołek kwestia ta pojawiła się na posiedzeniu klubu. Podczas dyskusji - jak relacjonowała - większość posłów opowiedziała się przeciw tego rodzaju akcji. - Powinniśmy być poważną opozycją i zerwać z wizerunkiem partii happeningowej - powiedziała.

Popiołek zaznaczyła jednak, że w tracie posiedzenia klubu żadna decyzja w tej sprawie nie zapadła. Według posłanki o tym, czy do zapalenia jointa w Sejmie ostatecznie dojdzie, zdecyduje prezydium klubu.

Podobnie dyskusję na ten temat relacjonował poseł Andrzej Lewandowski. Większość posłów klubu była przeciwko tego typu happeningom. On również zastrzegł jednak, że ostateczną decyzję podejmie prezydium klubu.

Z kolei wiceszef klubu Sławomir Kopyciński zaznaczył, że Ruch Palikota pomimo apeli marszałek Sejmu nie odstąpi od planu zapalenia jointa w Sejmie. - Nie stało się nic takiego, żebyśmy mieli zmieniać zdanie. Poszedł komunikat taki, jaki poszedł i zobaczymy co się stanie w piątek - powiedział.

W piątek (20 stycznia) klub Ruchu Palikota ma złożyć projekt depenalizujący posiadanie małej ilości marihuany. Tego dnia - jak zapowiadał szef partii Janusz Palikot - wypalony też zostanie joint w jednym z sejmowych pokoi klubu. Ma to być "znak poparcia" dla projektu; ma też służyć sprawdzeniu jak funkcjonuje obecne prawo.

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz apelowała we wtorek (17 stycznia), by klub Ruchu Palikota odstąpił od tego pomysłu i nie robił tego rodzaju akcji na terenie Sejmu, "który jest miejscem, gdzie się tworzy prawo".

Na posiedzeniu klubu rozmawiano także o planach legislacyjnych partii. Do końca marca klub ma złożyć ok. 50 projektów ustaw - zapowiedzieli. Rozmawiano także o majowym kongresie środowisk lewicowych, który odbędzie się w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum