Ruch Palikota o klauzuli sumienia dla aptekarzy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 kwietnia 2012 12:12

Klerykalizacją kraju nazwali działacze Ruchu Palikota pomysł podlaskiego posła PO Jacka Żalka, który pracuje nad projektem ustawy dotyczącym klauzuli sumienia dla aptekarzy.

Ruch Palikota o klauzuli sumienia dla aptekarzy

Działacze Ruchu Palikota zaprezentowali w piątek (20 kwietnia) swoje stanowisko przed biurem posła Żalka w Białymstoku.

- Proszę sobie wyobrazić sytuację kobiety z małej miejscowości, która chce kupić środki antykoncepcyjne, a w jedynej aptece w okolicy farmaceuta posługuje się akurat klauzulą sumienia - mówił podlaski poseł Ruchu Palikota Adam Rybakowicz.

Poseł PO Jacek Żalek informował w środę PAP, że prace nad projektem dotyczącym klauzuli sumienia dla aptekarzy dopiero ruszają. Zapewniał, że nie chce wzniecać "wojny ideologicznej", a liczy na rzetelną debatę ze środowiskiem farmaceutów.

Wyjaśniał, że jego intencją jest zunifikowanie prawa dotyczącego klauzuli sumienia. - Farmaceuci są dyskryminowani w porównaniu z lekarzami, pielęgniarkami, czy położnymi. Zostali pozbawieni możliwości korzystania z klauzuli sumienia wbrew kardynalnym prawom konstytucyjnym - przypominał Żalek.

Konferencje poświęcone przedstawieniu swego stanowiska wobec pomysłu klauzuli sumienia dla aptekarzy, przedstawiciele Ruchu Palikota zorganizują w piątek (20 kwietnia) również w kilku innych miastach m.in. w Warszawie, Krakowie, Lublinie, Wrocławiu, Katowicach i Łodzi.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum