×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Rozporządzenie covidowe. Ważne przepisy obowiązują do marca

Autor: oprac. JPP • Źródło: Dziennik Ustaw26 lutego 2023 21:00

Jeszcze do 31 marca obowiązuje rozporządzenie covidowe  ws. ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego. Przepisy  nakładają obowiązek zasłaniania ust i nosa w podmiotach leczniczych.

Rozporządzenie covidowe. Ważne przepisy obowiązują do marca
Rozporządzenie covidowe. Ważne przepisy obowiązują do 31 marca Fot. PAP/Leszek Szymański

 

Ograniczenia covidowe obowiązują jeszcze przez miesiąc

Obecnie obowiązujące rozporządzenie covidowe, dotyczące ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego, weszło w życie na przełomie 2022 i 2023 roku. 

Dokument wprowadził w poprzedniej wersji jedną, ważną zmianę: wydłużył czasu obowiązywania aktualnych ograniczeń z 31 grudnia 2022 do 31 marca 2023 roku.

- W projekcie przewiduje się przedłużenie do dnia 31 marca 2023 r. obowiązywania aktualnych ograniczeń, nakazów i zakazów, co jest uzasadnione: aktualnie odnotowywaną liczbą nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, jak również świadczeń opieki zdrowotnej (w tym w warunkach szpitalnych) udzielanych osobom zakażonym tym wirusem; sytuacją w innych państwach, w szczególności sąsiadujących z Rzecząpospolitą Polską - wskazało Ministerstwo Zdrowia w uzasadnieniu do nowelizowanych przepisów.

Warto przypomnieć, że większość obostrzeń covidowych zniesiono już wiele miesięcy temu, utrzymano natomiast nakaz zasłaniania ust i nosa w podmiotach leczniczych, między innymi w szpitalach, przychodniach, poradniach, szpitalach oraz aptekach. Ten obowiązek został ostatnio przedłużony i jest ważny do 31 marca.


 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze