Rośnie zainteresowanie e-papierosami

Autor: tvn24bis.pl/Rynek Zdrowia • • 29 czerwca 2014 12:55

Jak oszacowała firma OFIR, pod koniec 2013 r. liczba e-palaczy wyniosła w Polsce 1,2 mln osób. Obecnie mówi się nawet o 1,5 mln użytkowników.

Papierosy pochodzące z legalnych źródeł w 2013 r. miały 70 proc. udział w rynku (e-papierosy 11 proc.). Wszystko wskazuje jednakże, że sprzedaż papierosów będzie spadała, gdy tymczasem rynek e-papierosów może rozwijać się prężnie, m.in. ze względu na brak obciążenia akcyzą i brak obostrzeń w zakresie reklamy, jakie dotyczą wyrobów tytoniowych - informuje tvn24bis.pl

A potencjał do zdobycia kolejnych klientów jest spory. Według raportu WHO z grudnia 2012 r. w Polsce pali 30,3 proc. dorosłych Polaków (15+), w tym codziennie po papierosa sięga 27 proc.

Nadal brakuje jednak regulacji dotyczących sprzedaży e-papierosów osobom niepełnoletnim. Ministerstwo Zdrowia dopiero przymierza się do wdrożenia nowej unijnej dyrektywy, w której następstwie zamierza wprowadzić ograniczenia w zakresie dostępu do e-papierosów dla osób młodych. E-papierosy mają być objęte zakazem reklam, tak jak pozostałe wyroby tytoniowe.

Największym przeciwnikiem e-papierosów jest WHO, które uważa, że nie przyczyniają się one do zmniejszenie liczby osób rzucających palenie. Organizacja uważa, że e-papierosy, to zagrożenie dla zdrowia publicznego i zamierza do ich całkowitego wykluczenia. Kroki w celu zrównania statusu e-papierosów i papierosów tradycyjnych podjęło już wiele krajów, m.in. Francja.

Więcej: http://tvn24bis.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum