Rosja: indywidualne leczenie chorych na raka płuc

Autor: Głos Rosji/Rynek Zdrowia • • 26 lutego 2013 18:21

Rosyjscy onkolodzy będą leczyć punktowo chorych z rakiem płuc. Każdy pacjent będzie miał własną "mapę nowotworu" i własny schemat terapii w zależności od historii choroby i rokowań - informuje Głos Rosji.

Rosja: indywidualne leczenie chorych na raka płuc

Adresowane, punktowe leczenie to jedyne wyjście dla wielu pacjentów, przekonują badacze z Rosyjskiego Onkologicznego Centrum Naukowego im. Błochina w Moskwie. Każdy chory potrzebuje indywidualnego algorytmu leczenia. Często przy tej samej diagnozie jeden pacjent wymaga operacji, a drugi tylko chemioterapii.

W celu optymalnego leczenia potrzebna jest konkretna prognoza zachowania się nowotworu. Rosyjscy onkolodzy postawią ją na podstawie swoich wieloletnich opracowań. Zestawią oni dla każdego pacjenta szczegółową "mapę nowotworu". Będzie ona zawierać wszystko, co określa przebieg choroby. To rozmiar guza i wszystkie dokonane badania. Np. genetyczne i histologiczne, analiza budowy porażonej tkanki. Lekarze wymienią także wszystkie preparaty, które okazały się bezużyteczne w leczeniu, bowiem odporność nowotworów na lekarstwa to poważny problem.

Więcej: polish.ruvr.ru

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum