×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Rolnicy dołączą do protestu medyków 11 września. Szef Agrounii: będą fajerwerki

Autor: oprac. MP • Źródło: Rynek Zdrowia08 września 2021 12:28Aktualizacja: 08 września 2021 12:37

Rolnicy dołączą do protestu medyków 11 września w Warszawie. - To nie będzie jakaś tam pokojowa manifestacja. My zaznaczymy się tutaj mocno. Więc wiedzcie, że usłyszą o nas - zapowiada Michał Kołodziejczak, lider Agrounii.

Rolnicy dołączą do protestu medyków 11 września. Szef Agrounii: będą fajerwerki
Michał Kołodziejczak, lider Agrounii. Fot. PAP Jakub Kaczmarczyk
  • W sobotę - 11 września - planowany jest ogólnopolski protest pracowników ochrony zdrowia. Przedstawiciele zawodów medycznych wyjdą na ulicę Warszawy
  • Od ponad miesiąca do protestu dołączają kolejne organizacje. Organizatorzy strajku spodziewają się kilkunastu tysięcy ludzi
  • Oprócz protestu na ulicach, zapowiadane jest również "Białe Miasteczko 2.0". To nawiązanie do strajku pielęgniarek sprzed 14 lat
  • Na ulicach Warszawy medyków wesprą rolnicy z Agrounii. - Pamiętajcie. Będą fajerwerki - zapowiada Michał Kołodziejczak, szef ogólnopolskiego ruchy rolników

Rolnicy wesprą protest medyków w Warszawie 11 września

W sobotę - 11 września - odbędzie się ogólnopolski protest pracowników ochrony zdrowia. Ma być to największa manifestacja medyków na przestrzeni ostatnich lat. Organizatorzy zapowiadają również powstanie białego miasteczka, jak było to przed 14 laty w trakcie protestu pielęgniarek.

Czytaj więcej: Ogólnopolski strajk medyków. Do protestu dołączają kolejne organizacje

Udział w strajku potwierdziło kilkanaście organizacji i zawodów medycznych. Ostatnio także... rolnicy. Tak, rolnicy - jak zapowiada Michał Kołodziejczak, szef Agrounii - również wyjdą na ulicę, aby wesprzeć medyków.

- Przedstawiciele zawodów medycznych przyjadą do Warszawy upomnieć się o lepsze wynagrodzenie o spełnienie ich postulatów, aby służba zdrowia była taka, na jaką zasługuje każdy człowiek. Dlatego Agrounia dołącza do strajku zawodów medycznych. Do działania z ludźmi, którzy ratują nam życie, dbają o nasze zdrowie - mówi Michał Kołodziejczak, lider Agrounii.

Czytaj również: Dr Grzesiowski o strategii rządu: to działanie zagrażające zdrowiu publicznemu

Szef Agrounii: Zawalczmy o medyków, zawalczmy o lekarzy

- Zapraszam wszystkich, Bądźmy razem. Rolnicy, zawody medyczne, ci którzy nam pomagają, którzy nas wspierają. Musimy walczyć razem, aby początkiem naszego zdrowia była dobra, zdrowa żywność, która pochodzi z naszego kraju. O tym bardzo często mówią lekarze, dietetycy, ci którzy na tym się znają - tłumaczy.

- Jeżeli oni będą odpowiednio traktowani, kiedy odpowiednia liczba pieniędzy będzie przekazywana do odpowiednio działającej służby zdrowia, wtedy będziemy mieli kontrolę nad naszym dobrym zdrowiem. Na tym zależy nam wszystkim - dodaje Kołodziejczak.

 

- Nadszedł już czas, aby zamiast apelować, mówić, że wszyscy jesteśmy razem,  trzeba w końcu pokazać, że faktycznie wszyscy jesteśmy razem. Zawalczmy o medyków, zawalczmy o lekarzy - zapowiada lider Agrounii. 

I dodaje: Mieszkam na wsi. Chciałbym mieć dobry dostęp do ośrodka zdrowia, do lekarza, żeby moje dziecko miało dostęp do lekarza w szkole. Zbudujmy normalną służbę zdrowia na światowym poziomie. Taką, która będzie mogła nam pomagać.

W Warszawie powstanie Białe Miasteczko 2.0. Rolnicy też rozstawią namiot

Oprócz udziału w proteście medyków Agrounia zapowiada, że przyłączy się do białego miasteczka. Rolnicy też rozłożą swój namiot w Warszawie.

- W sobotę o godz. 11.30 zbierzemy się na plac Krasińskich w Warszawie. Pójdziemy pod Ministerstwo Zdrowia, później pod KPRM, gdzie trzeba będzie wykrzyczeć wszystko premierowi. Bo my jako Agrounia wspieramy wszystkich, którzy krzyczą o to by byli szanowani.

Czytaj także: Protest medyków 11 września. Będzie Białe Miasteczko 2.0

- Ludzie chcą jednej rzeczy i niekoniecznie chodzi tu o pieniądze. Chodzi o szacunek, sprawiedliwość, uznanie, podmiotowość. O to dzisiaj walczymy. Oni nie chcą nam tego dać.

- Pamiętajcie. To nie będzie jakaś tam pokojowa manifestacja. Będzie Agrounia, będą fajerwerki. My zaznaczymy się tutaj mocno. Więc wiedzcie, że usłyszą o nas - zapowiedział Kołodziejczak.

Czytaj także: Protest medyków. - Rządowi nie uda się poróżnić środowiska - zapewnia Wojciech Szaraniec

Protest 11 września. OZZPiP przypomina, o co walczą pielęgniarki

To będzie największy protest medyków w historii. Na ulice wyjdzie kilkanaście tysięcy osób

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum