PAP/Rynek Zdrowia | 16-10-2017 17:35

Rezydenci: przykro nam, że minister rezygnuje z członkostwa w Naczelnej Radzie Lekarskiej

Przykro nam, że minister zdrowia Konstanty Radziwiłł rezygnuje z członkostwa w Naczelnej Radzie Lekarskiej, dziękujemy za wiele lat pracy w samorządzie lekarskim - oświadczyli rezydenci.

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł Fot. PTWP/Paweł Pawłowski

Ministerstwo zdrowia poinformowało w poniedziałek, że minister Radziwiłł zrezygnował z członkostwa w Naczelnej Radzie Lekarskiej. - Czynię to z dużym bólem, bo (...) za honor poczytywałem sobie przynależność do jednego z najwyższych gremiów samorządu lekarskiego - napisał w liście do szefa NRL.

- Dziękujemy panu ministrowi za wiele lat pracy w samorządzie lekarskim. Przykro nam, że pan minister tę rezygnację składa. Mówiliśmy, że pan minister jako prezes Naczelnej Rady Lekarskiej wielokrotnie formułował różne postulaty. My te postulaty pamiętamy - powiedział Łukasz Jankowski z Porozumienia Rezydentów OZZL.

Z kolei wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL Jarosław Biliński podkreślił, że minister Radziwiłł, po objęciu stanowiska ministra wycofuje się z realizacji niektórych postulatów, które głosił przed objęciem urzędu.

- My byliśmy pełni nadziei, wiary, że ministrem zdrowia będzie człowiek, który ma wszystko przemyślane, który od 20 lat ma kręgosłup moralny i mówi o tym cały czas w taki sam sposób. Na pierwszym spotkaniu, które odbyliśmy z panem ministrem przeszedł nas prąd niepokoju po plecach, bo już wtedy poczuliśmy, że pan minister wycofuje się z tych wszystkich słów. To jest coś, czego nie akceptujemy - oświadczył Biliński.