×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Rezydenci: przedstawiciel PZM włączony do Rady Dialogu Społecznego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia30 października 2017 12:41

Przedstawiciel Porozumienia Zawodów Medycznych został włączony do Rady Dialogu Społecznego z prawem głosu - poinformował w poniedziałek wiceszef Porozumienia Rezydentów OZZL Jarosław Biliński.

Rezydenci: przedstawiciel PZM włączony do Rady Dialogu Społecznego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Jako Porozumienie Zawodów Medycznych zostaliśmy włączeni do Rady Dialogu Społecznego z prawem głosu; tzn. głos medyków jest tam zauważony; będzie mógł być liczony w procesie decyzyjnym - powiedział Biliński na konferencji prasowej w Warszawie.

Wskazał jednocześnie, że "dotychczasowa historia pokazuje, że dwanaście uchwał podjętych przez Radę Dialogu Społecznego nie weszło w życie". "Rząd bagatelizuje ten dialog. (…) Dlatego apelujemy o realne podjęcie dialogu, być może o okrągły stół, być może o włączenie się pana prezydenta, aby ochrona zdrowia naprawdę była priorytetem - dodał.

Uroczystość powołania nowych członków Rady Dialogu Społecznego oraz posiedzenie plenarne Rady, z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło, zaplanowano na poniedziałek o godz. 11.

Protestujący od 2 października lekarze rezydenci ogłosili w poniedziałek, że zakończyli głodówkę, a "walkę" o podniesienie nakładów na ochronę zdrowia do 6,8 proc. PKB w trzy lata będą kontynuowali w innej formie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze