Rezydenci o nadziejach przed spotkaniem z premier

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 11 października 2017 14:20

- Bardzo się cieszymy, że to spotkanie doszło do skutku, mamy nadzieję na przełom i na dobre wiadomości po zakończeniu spotkania - powiedział w środę (11 października) wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL Łukasz Jankowski przed rozmowami z premier Beatą Szydło.

Rezydenci o nadziejach przed spotkaniem z premier
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W środę premier Szydło ma spotkać się z członkami Porozumienia Rezydentów OZZL. Po przyjeździe do Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" rezydenci mówili, że mają nadzieję na przełom w rozmowach z rządem.

- To, że dzisiaj dochodzi do tego spotkania, to wielki sukces zarówno strony rządowej, jak i nas wszystkich, polskich pacjentów. Bardzo się cieszymy, że to spotkanie doszło do skutku, mamy nadzieję na przełom i na dobre wiadomości po zakończeniu tego spotkania - powiedział Jankowski po przyjeździe do Centrum "Dialog".

Rezydenci nie chcieli uczestniczyć w posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego, która w środę zajmuje się m.in. o funkcjonowaniem ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia pracowników medycznych. W posiedzeniu Rady uczestniczyli m.in. premier Szydło i minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Protestujący od poprzedniego poniedziałku (2 października) rezydenci zawiesili w środę rano głodówkę do czasu spotkania z premier.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze