×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Rezydenci: nam nie zależy na samych rozmowach, a na wypracowaniu kompromisu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia03 stycznia 2018 19:02

Nam nie zależy na samych rozmowach, nam zależy na wypracowaniu kompromisu, żeby ten kryzys zażegnać - powiedział w środę (3 stycznia) Marcin Sobotka z Porozumienia Rezydentów OZZL. Zdaniem lekarzy prawdziwe negocjacje między rezydentami a MZ "nigdy się nie odbyły".

Rezydenci: nam nie zależy na samych rozmowach, a na wypracowaniu kompromisu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Sobotka powiedział w środę na posiedzeniu sejmowej Komisji Zdrowia, że wypowiadanie klauzul opt-out "to nie jest protest, to ogólnopolska akcja". 

Dodał, że od ostatniego posiedzenia komisji zdrowia w połowie grudnia minister tylko raz spotkał się z rezydentami. - Minister zdrowia spotkał się z nami, żeby przedstawić nam sukcesy MZ, właściwie poinformował nas o tym, że wszystkie sprawy, o które postulujemy, zostały już załatwione i rozwiązane te wszystkie problemy, które trawią służbę zdrowia - powiedział Sobotka.

- Negocjacje polegają na tym, że dwie strony mają swoje stanowiska i wypracowują jakiś kompromis w drodze tej dyskusji i takie negocjacje nigdy się nie odbyły - powiedział. - Nam nie zależy na samych rozmowach, nam zależy na wypracowaniu kompromisu, żeby ten kryzys zażegnać, to jest sprawa kluczowa na chwilę obecną - podkreślił.

W środę minister Radziwiłł zapowiedział, że w najbliższych dniach zaprosi przedstawicieli Porozumienia Rezydentów na kolejną rozmowę, tym razem przy udziale Rzecznika Praw Pacjenta.

PAP - Olga Zakolska, Krzysztof Markowski

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze