Rezydenci: będzemy protestować, bo problemy w ochronie zdrowia narastają

Autor: Dziennik Gazeta Prawna/Rynek Zdrowia • • 26 sierpnia 2019 12:45

Trwają przygotowania do akcji "Zdrowa praca", która od października może ograniczyć pracę lekarzy do 48 godzin tygodniowo. Aby tak się stało, już teraz lekarze muszą złożyć wypowiedzenia. Dlatego liderzy środowiska rezydentów jeżdżą po Polsce na spotkania z lekarzami - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Rezydenci: będzemy protestować, bo problemy w ochronie zdrowia narastają
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Na stronie AkcjaZdrowaPraca.pl przedstawiane są argumenty za zmniejszeniem liczby godzin pracy. Lekarski samorząd zapowiada, że będzie interweniować, gdyby lekarze wypowiadający tzw. klauzę opt-out spotykali się z szykanami ze strony przełożonych.

Jak przekonuje Bartosz Fiałek z zarządu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, który - wraz z przewodniczącym Porozumienia Rezydentów Janem Czarneckim - prowadzi spotkania z lekarzami, problemy się nawarstwiają.

W ostatnich latach kolejki wydłużyły się dwukrotnie, nie widać zmian na lepsze, a porozumienie zawarte z ministrem zdrowia nie jest realizowane. Bartosz Fiałek uważa, że jeśli teraz nie uda się wymusić reform, za pięć lat nie będzie już czego reformować.

Więcej: serwisy.gazetaprawna.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum