Resort zdrowia: zaktualizowana mapa powiatów w strefach czerwonej i żółtej z powodu COVID-19

Autor: KL, TT/Rynek Zdrowia • • 04 września 2020 09:29

W piątek ( 4 września) Ministerstwo Zdrowia opublikowało nową, zaktualizowaną mapę powiatów w strefie czerwonej i żółtej w związku z COVID-19 oraz zagrożonych obostrzeniami z powodu epidemii koronawirusa.

Resort zdrowia: zaktualizowana mapa powiatów w strefach czerwonej i żółtej z powodu COVID-19
Nowa mapa obostrzeń z powodu koronawirusa; FOT. Twitter/MZ

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował , że obecnie mamy 3 powiaty tzw. czerwone i 7 powiatów żółtych. Jak podkreślił  mniejsza liczby powiatów na mapie oznacza, że podjęta strategia sprawdza się. 

• Na liście powiatów z największymi obostrzeniami (strefa czerwona) - znalazły się powiaty: limanowski i pajęczański oraz Nowy Sącz.

• W strefie żółtej są powiaty: nowosądecki, łowicki, lipski, kolski, konecki, przeworski i kłobucki.

• Powiatami zagrożonymi dodatkowymi obostrzeniami są: łańcucki, kościerski, otwocki, ostrowski, starogardzki, tatrzański, nowotarski, żuromiński, wieluński i Skierniewice. 

W strefie czerwonej obowiązuje m.in. zakaz organizowania kongresów i targów oraz działania sanatoriów, wesołych miasteczek i parków rozrywki. W siłowniach określono limit osób - jedna na 10 mkw. W kinach będzie mogło być 25 proc. publiczności. W kościołach lub w innych obiektach kultu dopuszczalne będzie 50 proc. obłożenia budynku, na zewnątrz limit wyniesie 150 osób. Liczba osób biorących udział uroczystościach rodzinnych i w weselach została ograniczona do 50, z wyłączeniem obsługi. Wszędzie w przestrzeni publicznej konieczne będzie zakrywania nosa i ust.

W strefie żółtej obowiązuje m.in. limit jednej osoby na 4 mkw. w przypadku imprez takich, jak: targi, wystawy, kongresy czy konferencje. W siłowniach będzie obowiązywał limit osób - jedna na 7 mkw. W kinach będzie mogło być 25 proc. publiczności. Liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych nie będzie mogła przekroczyć 100 osób, z wyłączeniem obsługi.

Aktualna mapa obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa.

Nowa mapa obostrzeń z powodu koronawirusa FOT. Twitter/MZ
Nowa mapa obostrzeń z powodu koronawirusa FOT. Twitter/MZ

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum