Resort zdrowia potwierdził ustalenia z ratownikami medycznymi

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 25 lipca 2017 12:43

24 lipca br. w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie Ministerstwo Zdrowia ponownie spotkało się z przedstawicielami ratowników medycznych. W trakcie rozmów, w których brali udział m.in. minister zdrowia Konstanty Radziwiłł i wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz, strony potwierdziły zobowiązania podjęte 18 lipca.

Resort zdrowia potwierdził ustalenia z ratownikami medycznymi
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

- Roman Badach-Rogowski, przewodniczący Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego oraz Dariusz Mądraszewski, przewodniczący Sekcji Krajowej Pogotowia Ratunkowego i Ratownictwa Medycznego NSZZ „Solidarność”, przybliżyli informacje dotyczące podpisanego kilka dni wcześniej porozumienia - informuje Ministerstwo Zdrowia.

Związkowcy podkreślili, że porozumienie jest efektem kompromisu pomiędzy oczekiwaniami środowiska ratowników medycznych a stanowiskiem prezentowanym przez rząd. Minister i wiceminister zdrowia potwierdzili ustalenia konsensusu.

W spotkaniu uczestniczył także wiceminister finansów Paweł Gruza, który zapewnił, że środki finansowe na realizację wzrostów wynagrodzeń na 2017 rok zostały już zapewnione.

Więcej: www.mz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum