Resort pracy: powołano podzespoły ds. wsparcia niepełnosprawnych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 30 kwietnia 2014 16:23

Zakończył się obradujący w środę (30 kwietnia) w ministerstwie pracy okrągły stół ws. wsparcia osób niepełnosprawnych. Powołano pięć podzespołów, które zajmą się konkretnymi zagadnieniami. Pierwsze spotkania podzespołów zaplanowano od 12 do 14 maja.

Podział na pięć podzespołów do spraw: orzecznictwa, zdrowia i rehabilitacji, aktywizacji i opieki instytucjonalnej, dzieci i młodzieży, opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych zaproponował minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.

Podzespołem ds. zdrowia będzie się zajmował wiceminister zdrowia Igor Radziewicz-Winnicki. Zespół ten zbierze się w ciągu dwóch tygodni i zajmie się najpilniejszymi sprawami z tego obszaru. Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz powiedział, że podzespół zajmie się m.in. kwestią dostępności leków. Zaznaczył, że nie jest możliwe, by wszystkie leki potrzebne niepełnosprawnym były bezpłatne.

- Musimy spośród tysięcy leków wybrać te, które muszą być dla pacjentów dostępne w przystępnej cenie lub czasem bezpłatnie. Musimy wyłuskać grupę leków bezwzględnie potrzebnych tym rodzicom, tym opiekunom, tym niepełnosprawnych, gdzie te leki w zamienniku powinny być dostępne albo bezpłatnie, albo w ryczałcie, albo w niewielkiej opłacie. I to robimy - mówił minister.

W pozostałych podzespołach będą: wiceminister pracy Jarosław Duda w zajmującym się sprawami orzecznictwa, w podzespole ds. dzieci i młodzieży - Elżbieta Seredyn i Duda (reprezentujący resort pracy) i wiceminister edukacji Tadeusz Sławecki, w zespole ds. opiekunów dorosłych niepełnosprawnych - również Seredyn i Duda, a aktywizacji - wiceminister pracy Jacek Męcina. W części posiedzeń weźmie udział Kosiniak-Kamysz.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum