Rektor WUM: zamknijcie wszystkie szkoły. To się nazywa PREWENCJA!

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 11 marca 2020 10:04

Prof. Mirosław Wielgoś, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego apeluje w środę (11 marca) o zamknięcie szkół i uczelni w związku z koniecznością zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Czekam z niecierpliwością na decyzję o zamknięciu warszawskich szkół na przynajmniej 3 tygodnie - wskazuje prof. Mirosław Wielgoś. Fot. PTWP

''Mam nadzieję, że w ślad za decyzjami o zawieszeniu zajęć dydaktycznych w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i Uniwersytecie Warszawskim pójdą inne warszawskie uczelnie, a przede wszystkim szkoły'' - apeluje prof. Wielgoś.

Wierzy, że nie jest jeszcze za późno na podjęcie działań, które mogą przyczynić się do ograniczenia ryzyka rozprzestrzeniania się zakażeń koronawirusem.

''Czekam z niecierpliwością na decyzję o zamknięciu warszawskich szkół na przynajmniej 3 tygodnie. Dzieci co prawda nie chorują, ale są ogniwem w przenoszeniu infekcji. Apeluję o pilne podjęcie działań - co prawda radykalnych, ale najwyraźniej niezbędnych. Nawet, jeśli mogą wydawać się na wyrost. To się nazywa PREWENCJA‼️" - wskazuje w komunikacie na mediach WUM.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum