Fizjoterapia i rehabilitacja. NFZ wydłuża okres dostosowania się do zmian w rozliczeniach

Autor: oprac. WOK • Źródło: NFZ, Rynek Zdrowia24 września 2021 15:37

Centrala NFZ opublikowała zmianę w zarządzeniu ws. umów na rehabilitację leczniczą oraz leczenie dzieci i dorosłych ze śpiączką. Okres na dostosowanie się do zmian w rozliczeniach tych świadczeń zostaje wydłużony o 3 miesiące.

Rehabilitacja lecznicza będzie rozliczana wg nowych zasad FOT. PTWP

Na stronie Centrali NFZ ukazało się w piątek, 24 września zarządzenie zmieniającego zarządzenie ws. określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzajach rehabilitacja lecznicza oraz programy zdrowotne w zakresie świadczeń - leczenie dzieci i dorosłych ze śpiączką.

Duży odzew w środowisku fizjoterapeutów

- Zarządzenie nowelizuje zarządzenie Nr 65/2021/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 9 kwietnia 2021 r. zmieniające zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzajach rehabilitacja lecznicza oraz programy zdrowotne w zakresie świadczeń - leczenie dzieci i dorosłych ze śpiączką określając termin wprowadzenia nowych wag punktowych dla fizjoterapii ambulatoryjnej i domowej na dzień 1 stycznia 2022 r. - informuje NFZ.

Fundusz wyjaśnia, że zmiana została wprowadzona „z  uwagi na duży odzew ze strony świadczeniodawców i środowiska fizjoterapeutycznego, w odniesieniu do nowych wycen, dla których czas wejścia w życie przepisów określony w zmienianym zarządzeniu był zbyt krótki na dostosowanie się do nowego sposobu rozliczania świadczeń. Wobec powyższego, zadecydowano o przedłużeniu okresu wejścia w życie przepisów ww. zarządzenia Nr 65/2021/DSOZ”.

Nowe przepisy wejdą w życie 1 stycznia 2022 r.

- Przepisy nowelizowanego zarządzenia wejdą w życie 1 stycznia 2022 r. i tym samym okres na dostosowanie się do zmian zostaje wydłużony o 3 miesiące, co będzie miało wpływ na płynną realizację świadczeń i stopniowe adaptowanie się do nowych wartości punktowych - podaje Fundusz.

Projekt zarządzenia został przedstawiony do opinii konsultantom krajowym w dziedzinie rehabilitacji i fizjoterapii, którzy pozytywnie zaopiniowali przedmiotową zmianę.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum