"Ratujmy psychiatrię dziecięcą i młodzieżową" - Senat RP i WOŚP zapowiadają okrągły stół

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 lutego 2020 13:01

11 marca w Senacie odbędzie się debata "Ratujmy psychiatrię dziecięcą i młodzieżową". Organizatorami spotkania są marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki oraz prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak.

Psychiatria dziecięca i młodzieżowa nie może już dłużej czekać Fot. Archiwum

- Psychiatria dziecięca i młodzieżowa nie może już dłużej czekać - mówi  prof. Tomasz Grodzki. - Diagnoza jest jasna: to mocno zaniedbany obszar i gigantyczny problem. Musimy niezwłocznie działać, dlatego zamierzamy zapytać praktyków o zakres największych potrzeb i ustalić jakie rozwiązania możemy przyjąć w Senacie i jakie działania podjąć razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, aby młodzi ludzie mogli otrzymać szybką i skuteczną pomoc - podkreśla marszałek Grodzki.

- Otrzymaliśmy od naszych ekspertów materiały dotyczące psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej - mówi Jerzy Owsiak, prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. - Ich treść jest porażająca. Mam ogromną nadzieję, że okrągły stół w tej sprawie pozwoli natychmiast wprowadzić potrzebne zmiany, aby powstrzymać kompletny rozpad tej dziedziny medycyny. Fundacja WOŚP zrobiła już pierwszy krok - dodaje Jerzy Owsiak.

Do udziału w dyskusji zostali zaproszeni między innymi psychiatrzy, którzy na co dzień pracują na szpitalnych oddziałach i w przychodniach dla dzieci i młodzieży, organizacje pozarządowe zaangażowane w niesienie wsparcia pomocy młodym ludziom, a także przedstawiciele resortów zdrowia, edukacji, Rzecznika Praw Dziecka, Rzecznika Praw Pacjenta oraz Rzecznika Praw Obywatelskich.

Debatę będzie można śledzić na kanałach Senatu RP i WOŚP w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych Senatu RP i WOŚP. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum