Ratownicy odpowiadają na nowy pomysł ministra zdrowia. "To kolejny pretekst do rozdrażnienia środowiska"

Autor: MP • Źródło: FB/Rynek Zdrowia05 października 2021 15:48

Minister zdrowia myśli o upaństwowieniu ratownictwa medycznego. - To kolejny pretekst do rozdrażnienia środowiska, które i tak ostatkami swojego opanowania próbuje dialogu z ministerstwem - odpowiada PTRM.

Polskie Towarzystwo Ratowników Medycznych odpowiedziało ministrowi zdrowia Adamowi NiedzielskiemuFot. Shutterstock
  • Minister zdrowia Adam Niedzielski zdradził, że zastanawia się nad nowym pomysłem dotyczącym systemu ratownictwa medycznego
  • Szef resortu myśli czy ratownictwo medyczne nie powinno zostać upaństwowione
  • Na słowa ministra zareagowało Polskie Towarzystwo Ratowników Medycznych. "Jesteśmy zniesmaczeni tymi słowami, które prowadzą do zniewolenia zawodu ratownika medycznego."

Ratownicy medyczni odpowiadają ministrowi zdrowia Adamowi Niedzielskiemu 

We wtorek - 5 października - minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał w rozmowie z RMF FM, że zaczyna poważnie zastanawiać się, czy ratownictwo medyczne nie powinno zostać upaństwowione. Według szefa resortu zdrowia należy przygotować ustawę, która zlikwiduje rozproszenie w systemie ratownictwa medycznego. 

Czytaj więcej: Ratownictwo medyczne zostanie upaństwowione? Niedzielski: Zaczynam się poważnie zastanawiać

Słowa ministra Niedzielskiego zaskoczyły środowisko ratowników medycznych.

- Jesteśmy zniesmaczeni tymi słowami, które prowadzą do zniewolenia zawodu ratownika medycznego. Jest to kolejny pretekst do rozdrażnienia środowiska, które i tak ostatkami swojego opanowania próbuje dialogu z ministerstwem. Co Pan Niedzielski chce osiągnąć tym upaństwowieniem? - pyta Polskie Towarzystwo Ratowników Medycznych 

Czytaj także: Upaństwowienie ratownictwa medycznego. Rzecznik MZ komentuje słowa ministra

- Kolejny problem z ustawami. W 2019 ukazuje się projekt ustawy, PTRM składa uwagi i poprawki. Od tamtej pory zero uzgodnień, zero konferencji, zero porozumienia i nagle medialne ogłoszenie o ustawie, której nikt nie nie widział, której nie mógł się doprosić - pisze w mediach społecznościowych PTRM.

- Polskie Towarzystwo Ratowników Medycznych ma realne obawy, iż w ustawie o zawodzie ratownika medycznego i samorządach, które jest w posiadaniu tylko i wyłącznie MZ będą regulacje, które zaszkodzą środowisku i zniewolą ten zawód - komentują ratownicy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum