Ratajczak: obie formy zatrudnienia powinny być dozwolone

Autor: Express Bydgoski/Rynek Zdrowia • • 22 marca 2011 09:53

Dariusz Ratajczak, przewodniczący Zarządu Regionu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy w rozmowie Expressem Bydgoskim uważa, że w ochronie zdrowia powinny być dozwolone obydwie formy zatrudnienia - i kontrakty, i umowy o pracę.

Ratajczak: obie formy zatrudnienia powinny być dozwolone

Przewodniczący Zarządu Regionu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy uważa, że pracownicy powinni mieć możliwość wyboru, czy chcą pracować na kontrakcie czy w ramach umowy o pracę, ponieważ bywają kontrakty dobre dla pracowników, choć zdarzają się sytuacje, w których pracownicy są przymuszani do przechodzenia na kontrakty, mimo że tego nie chcą.

Dariusz Ratajczak wskazuje, że zawieranie kontraktów jest opłacalne dla szpitali i ich właścicieli, bo zmniejsza koszty zatrudnienia. Jego zdaniem kluczowe jest to, żeby kontrakty były uczciwe. Wprawdzie pracownicy na kontraktach mogą więcej zarobić, ale wtedy pracodawca nie opłaca im świadczeń socjalnych. 

‒ Nie żyjemy już w PRL-u, kiedy dopuszczona była tylko jedna forma zatrudniania. Umowy jednak muszą być uczciwe ‒ zaznacza Ratajczak. 

Więcej: Express Bydgoski

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum