Ranni żołnierze z Ukrainy będą leczeni w Polsce? Kraska: mamy pociąg. Czekamy na sygnał

Autor: JKB • Źródło: Newsroom, Rynek Zdrowia30 marca 2022 08:21

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska potwierdził w programie "Newsroom", że jest przygotowany transport dla rannych żołnierzy z Ukrainy. - Mamy przygotowany pociąg, który może przewieźć nawet 160 osób.

Ranni żołnierze z Ukrainy będą leczeni w Polsce? Kraska: mamy pociąg. Czekamy na sygnał
Przemyśl. Ekipy pogotowia ratunkowego podczas transportu chorych dzieci z Ukrainy. Fot. PAP/Darek Delmanowicz

 

Polska czeka na ukraińskich żołnierzy

Jak wyjaśnił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski, dotychczas do kraju nie dotarli ukraińscy żołnierze. 

- Prawo ukraińskie nie pozwala leczyć żołnierzy poza granicami kraju, ale jeszcze w tym tygodniu przepisy mogą się zmienić. Mamy przygotowany pociąg, który może przewieźć nawet 160 osób. Jestem w ciągłym kontakcie z wiceministrem zdrowia Ukrainy i czekam na sygnał - powiedział wiceszef resortu zdrowia.

Co ważne, resort zdrowia przygotował odpowiednio wyposażony i przygotowany pociąg sanitarny, który może w każdej chwili pojechać po rannych żołnierzy.

- Pociąg powstał, ale na razie nie przewiózł żadnego żołnierza z Ukrainy. Będziemy rannych żołnierzy leczyć. Jeśli chodzi o rany wojenne, to muszą być lekarze, którzy potrafią takie urazy leczyć, a pozostałe obrażenia będą leczone na innych oddziałach - dodał.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum