Ranni z wypadku polskiego autokaru w Chorwacji trafili do pięciu szpitali

Autor: oprac. PW • Źródło: PAP06 sierpnia 2022 14:46

Jak podał minister zdrowia Chorwacji Vili Berosz w wypadku polskiego autobusu na północy Chorwacji w sobotę rano zginęło 12 osób, a 32 zostały ranne, 19 z nich jest w ciężkim stanie. Ofiary wypadku leczone są w szpitalach w Varażdinie i Czakovcu oraz trzech klinikach w Zagrzebiu. Około g. 15 w Zagrzebiu wyląduje samolot z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim.

Ranni z wypadku polskiego autokaru w Chorwacji trafili do pięciu szpitali
W wypadku poslkiego autokaru w Chorwacji zginęło 12 osób, 19 jest ciężko rannych. Fot. PAP/EPA/IVAN AGNEZOVIC
  • Chorwacki minister zdrowia Vili Berosz zapowiedział, że w sobotę zamierza odwiedzić wszystkie szpitale, w których leczeni są ranni z wypadku polskiego autokaru
  • Do jednej z klinik chce się udać wraz z polskim ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim
  • Do wypadku doszło na autostradzie A4, w położonym na północ od Zagrzebia regionie varażdińskim, między miejscowościami Jarek Bisaszki i Podvorec
  • W wypadku polskiego autobusu na północy Chorwacji w sobotę rano zginęło 12 osób, a 32 zostały ranne, 19 z nich jest w ciężkim stanie

Ministrowie zdrowia Chorwacji i Polski chcą razem udać się do kliniki, która przyjęła rannych

Chciałbym przekazać kondolencje rodzinom ofiar - powiedział Berosz przed szpitalem w mieście Varażdin, w którym wraz z polską konsul odwiedził rannych.

Chorwacki minister zapowiedział, że w sobotę zamierza odwiedzić wszystkie szpitale, w których leczeni są ranni w wypadku, a do jednej z klinik chce się udać wraz z polskim ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który - według Berosza - ma ok. godz 15 wylądować w Zagrzebiu - informuje strona dziennika "Veczernji List".

W szpitalu w Varażdinie przyjęto 11 rannych, w tym 5 ciężko rannych; w szpitalu w Czakovcu przebywa dwoje lekko rannych - powiedział chorwacki minister. Dodał, że pozostali są leczeni w szpitalach w Zagrzebiu.

Do szpitala klinicznego Rebro przewieziono sześć ciężko rannych osób, z których jedna zmarła, a jedna przechodzi poważną operację. W stołecznym szpitalu traumatologicznym Sióstr Miłosierdzia leczonych jest kolejnych ośmiu rannych, czterech z nich ma poważne obrażenia, dwoje jest operowanych. W szpitalu klinicznym Dubrava przebywa sześć ciężko rannych ofiar wypadku, dwie z nich są operowane - wyliczył Berosz, cytowany przez portal publicznej stacji HRT.

Ofiary wypadku autokaru są ratowane w pięciu szpitalach

Jak podał minister zdrowia Chorwacji Vili Berosz w wypadku polskiego autobusu na północy Chorwacji w sobotę rano zginęło 12 osób, a 32 zostały ranne, 19 z nich jest w ciężkim stanie. Ofiary wypadku leczone są w szpitalach w Varażdinie i Czakovcu oraz trzech klinikach w Zagrzebiu.

Do wypadku doszło na autostradzie A4, w położonym na północ od Zagrzebia regionie varażdińskim, między miejscowościami Jarek Bisaszki i Podvorec. Autobus jechał w kierunku Zagrzebia - przekazała agencja HINA.

Najbardziej prawdopodobną przyczyną wypadku polskiego autokaru było zaśnięcie kierowy - podała chorwacka telewizja publiczna HRT.

Jak mówił dla tej stacji telewizyjnej Domagoj Vergles, lekarz szpitala klinicznego Dubrava w Zagrzebiu, do którego trafiło sześć ciężko rannych osób, dwoje pacjentów jest w stanie stabilnym, czworo pozostałych - niestabilnym - przekazał lekarz. Dodał, że ich rany są poważne i mogą zagrażać życiu.

- Ofiary wypadku trafiły do kliniki z urazami nóg, miednicy, kręgosłupa, złamanymi żebrami i kośćmi twarzy - wymienił Vergles.

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum